E martë, Qershor 25, 2019
Ballina Etiketimet Arsim

Etiketim: arsim

(VIDEO) I verbër, por student i shkëlqyer! Paguan tarifë sa të...

Një student me aftësi të kufizuara ka qenë i pari që ka marrë fjalën të mërkurën në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan,...

Shqiptarët, 25% të buxhetit e shpenzojnë për arsim

Familjet shqiptare shpenzojnë 25% të buxhetit të tyre për arsim. Sipas të dhënave të INSTAT, ky fond pësoi një rritje me 2.3 % gjatë...

Prezantuesja e njohur për fushatën e LGBT-së: S’vjen e keqja nga...

  Ka hyrë në zonën e nxehtë debati lidhur me përfshirjen, apo të jo të fushatës së LGBT-së në disa gjimanze të Tiranës për të...

Inspektimi online në arsim, Muça: Shmang abuzimet, gjobat e vendosura deri...

Aplikimi i sistemit online për  procesin e inspektimit të institucioneve arsimore është  një risi e cila shmang abuzimet  e mundshme . Kështu ka deklaruar...

Deputetët e rinj: Tre të padiplomuar, një pa arsim të lartë

Të dhënat e nxjerra nga Instituti i Studimeve Politike nxorri në pah se parlamenti i ri ka tre studentë të padiplomuar ende dhe një...

Ministrja çon në Prokurori drejtorin e shkollës, presion dhe kërcënoi

Ministrja teknike e Arsimit Mirela Karabina ka çuar në prokurori një tjetër drejtues të arsimit. Referuar njoftimit zyrtar, ku thuhet se Ministrja ka kallëzuar në...

Debati PS-LSI për arsimin, Nikolla: Klimë e mirë bashkëpunimi

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e  Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në studion e lajmeve të...

Një mesazh për mësuesen time të klasës së parë

E di që sot jeton në Tiranë, vitet të rëndojnë mbi supe, më ka marrë malli të të shoh. Po a mund të japësh...

Mungojnë investimet, dita e parë e shkollës nis me kushte skandaloze...

Edhe pse sot është dita e parë e vitit të ri arsimor, gjendja në shumë shkolla të vendit vijon të jetë problematike, si pasojë...

Nikolla i përgjigjet Bashës: Të vërtetat e reformës në arsim

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka reaguar pas akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili kërkon dorëheqjen e ministres pas kaosit që është shkaktuar...

EDITORIAL

Ylli Manjani: Mos i hapni rrugë Edi Ramës

Nga Ylli Manjani Të gjithë ata që sot thonë se Edi Rama është i çmendur dhe se nuk...

FORUM

Adi Krasta: 30 qershori, jepini Ramës një ‘Fitore si të Pirros’

Nga Adi Krasta - Në Turqi, presidenti po humb për herë të dytë Bashkinë e Stambollit. Në Shtetet...

“Kolegji tregoi sot se Reforma në Drejtësi është mashtrim. Rama do të ketë fundin e një diktatori”

Për analistin Fatos Lubonja, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor tregoi edhe njëherë kapjen që Rama i...