E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet ARRSH

Etiketim: ARRSH

Shpronësimet te Astiri, ARRSH: Banorët të dorëzojnë dokumentat

Banorët e zonës së Astirit në Tiranë, që preken nga projekti i Unazës së Re, duhet të dorëzojnë dokumentat për të tërhequr vlerën e...

Situata pas reshjeve, ARRSH: Akset problematike monitorim 24 orë

Disa rrugë në Durrës u gjendën nën ujë prej shiut të së hënës. Fëmijë e pleq u gjendën në vështirësi. Reshjet bllokuan kanalizimet duke...

Përmbytjet në vend, ARRSH: Akset rrugore janë të kalueshme

Reshje të shumta shiu vijojnë ende në të gjithë territorin por të gjitha akset rrugore janë të kalueshme dhe qarkullimi i mjeteve kryhet normalisht....

Tenderët, ARRSH “rrëzohet” 2 herë – KPP ndryshon fituesin e Unazës...

Komisioni i Prokurimit Publik ka rrëzuar vendimin e Autoritetit Rrugor Shqiptar për kompaninë që do të kryejë punimet në lotin 1 të Unazës së...

Stuhia e mbrëmshme, reagon ARRSH: Kjo është situata, të bëhet kujdes

Nata e mbrëmshme është shoqëruar përsëri me reshje të dendura shiu në të gjithë territorin. Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën apel të gjithë drejtuesve...

Kandidatura/ Kush mund të jetë kreu i ri i Autoritetit Rrugor...

Ish drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero është një prej kandidaturave kryesore për të drejtuar Autoritetin Rrugor Shqiptar duke pësuar në detyrë drejtuesen e dorëhequr,...

VIDEO/ Aksi rrugor Lin-Pogradec, ARRSH: Përfundojnë punimet tre muaj para afatit

Autoriteti Rrugor shqiptar, ka njoftuar në faqen e tij zyrtare se kanë përfunduar punimet për stabilizimin e rrëshqitjes në aksin rrugor Lin-Pogradec, tre muaj...

“Unaza”, nuk ndryshojnë shpronësimet – ARRSH: Numri i objekteve që prishen,...

Pavarësisht ndryshimit të projektit të lotit 1 të Unazës së Madhe, asgjë nuk ndryshon në drejtim të shpronësimit të banorëve që preken prej tij,...

Unaza Lindore e Tiranës – ARRSH: Vonesat, shkak i shpronësimeve. Vazhdojnë...

Drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato ishte e pranishme në punimet që po kryhen për unazën lindore të Tiranës për shkak të intensifikimit...

Bypassi i Fierit, ARRSH: Do të mbyllet brenda datës 30 qershor

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar vazhdimin e punës në Bypassin e Fierit. Sipas njoftimit puna në Bypassin e Fierit është duke vijuar intensivisht për tu...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...