E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Arrestimi

Etiketim: arrestimi

Aleks Burreli mund të jetë vrarë nga porositësi i vrasjes së...

Televizioni qipriot “TV One” bën të ditur se policia dyshon që vrasësi shqiptar me pagesë, Aleks Burreli është ekzekutuar nga porositësi i vrasjes së...

Arrestohet ish-noteri për shpërdorim detyre

Një ish-noter ka përfunduar në prangat e policisë së Delvinës, nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. Në pranga përfundoi Shkëlqim Haxhi, 56 vjeç, banues në...

VIDEO/ Momenti i arrestimit të Admiralit më të rëndësishëm në Turqi

Pas dështimit të grushtit të shtetit autoritet turke kanë nisur arrestimin e zyrtarëve më të lartë ushtarakë. Nejat Atilla Demirhan është Admirali i Komandës...

Drogë, arrestime dhe prapë drogë. Operacioni në Tiranë, 16 në pranga

Pak ditë pas operacionit që arrestoi disa biznesmenë ndërtimi që merreshin me trafik droge, Policia e Tiranës ka finalizuar mbrëmë në mesnatë një operacion...

Mashtronin qytetarët me kontrata pune, shpallen në kërkim dy persona

Dy persona janë shpallur në kërkim nga Policia e Fierit, pasi antikrimi ekonomik i akuzon ata për mashtrim dhe ushtrim të ndikimit të paligjshëm. Burime...

Njoftimi i Prokurorisë: Ja pse u arrestua Rroshi

Policia e Kavajës ka arrestuar, Kryebashkiakun Elvis Roshi. Arrestimi i Rroshit është bërë në orën 17:50 minuta, kur ai është shoqëruar nga policia, e...

Prokuroria: Dënimet dhe pesë emrat që përdorte Rroshi në Itali e...

Policia e Kavajës ka arrestuar, Kryebashkiakun Elvis Roshi. Arrestimi i Rroshit është bërë në orën 17:50 minuta, kur ai është shoqëruar nga policia, e cila...

Shullazi, fati i Filologjikut

"Universiteti i Tiranës, ka plot vajza dhe djem, burra dhe gra të shkëlqyer, që mund ta nisin nga fillimi këtë garë dhe ta bëjnë...

Prokuroria arreston drejtorin e Tatimeve në Tiranë, Androkli Kokthi

Policia ka arrestuar sot drejtorin e Tatimeve në Tiranë, Androkli Kokthi, 40 vjeç me urdher te prokurorise se Tiranes. Nga të dhënat e para dihet...

Prokuroria sekuestron dokumentet, pritet ndalimi i Ministrit Beqaj

Prokuroria ka kërkuar sot sekuestrimin e të gjitha dokumenteve të Ministrisë së Shëndetësisë për koncesionet që janë dhënë nga ky institucion. Hetimi ka të...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...