Ballina Etiketimet Arrestime

Etiketim: arrestime

Protesta e opozitës, policia njofton numrin e personave të arrestuar

Policia e Tiranës ka njoftuar se si pasojë e akteve të dhunës ushtruar në protestën e opozitës janë proceduar 84 persona. Njoftimi i plotë i...

Policia shoqëron 20 persona, ish-deputetët në komisariat

Pas mbylljes së protestës nga opozita, policia ka shoqëruar 20 persona. Ndërkohë ish-deputetë të PD kanë shkuar në komisariat dhe kërkojnë lirimin e tyre. Gjatë protestës...

Protesta e opozitës, 7 arrestohen, shoqërohen 30 të tjerë

Fill pas mbylljes së protestës së opozitës para Kuvendit, policia ka bërë arrestimet e para. Mësohet se 7 persona janë vënë në pranga, ndërsa...

Arrestime te Unaza, babai i Dorian Protoduarit: E kapën si kriminel...

Në përfundim të protestës së opozitës, policia ka shoqëruar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës dy banorë të Astirit që morën pjesë në tubimin...

Jo thjesht një ndërlidhës, shqiptari kapet me një sasi të madhe...

Një 31 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pas kontrollit automjetit të tij që udhëtonte nga Taranto në drejtim të qytetit të Massafrës...

Protestat në Fier ku Rama kërcente me gratë, policia: 4 të...

Pas protestës së djeshme në Fier, aty ku kryeministri Edi Rama ja mori valles me gratë, policia ka vënë në pranga 4 protestues, si...

Policia: Në protestën e sotme pati dhunë, në pranga 8 persona

Policia e Shtetit, bën të ditur se për protestën e sotme të opozitës përballë Kuvendit, ka vënë në pranga 8 persona dhe se 9...

Drogë në portin e Durrësit, arrestohen dy kosovarë dhe një serb

Policia Kufitare në Durrës ka goditur një tentativë të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, duke sekuestruar 15 kg marijuanë. Në pranga janë vënë tre persona...

Policia nis arrestimet e banorëve të Unazës së Re, protestuesit rrethojnë...

Strukturat shtetërore i janë rikthyer teknikave të presionit të shantazhit ndaj banorëve protestues të Unazës së Re, me qëllim për të dobësuar rezistencën. Sot forcat...

Të dehur dhe arrestime, ja si i kaluan Krishtlindjet anglezët

Sot është festa e Krishtlindjeve. Besimtarët e krishterë në mbarë botën sot kremtojnë këtë ditë të shenjtë, që shënon datën më të rëndësishme të kalendarit...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...