E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Arrestim

Etiketim: arrestim

VIDEO-FOTO/ Nga Shqipëria në Spanjë për vjedhur shtëpitë, në pranga dhe...

Tre shqiptarë janë prangosur në Spanjë nën akuzën e grabitjes. Shqiptarët janë të moshës 19, 29 dhe një vajzë 23 vjeçe. Të tre funksiononin si...

VIDEO/ I rrezikshëm dhe bëri rezistencë, momenti kur policia e gjunjëzon...

Ky është momenti i arrestimit të 38-vjeçarit Tesilvan Basho gjatë operacionit “Selenica”. Me veshje sportive, një çantë marsup në mes, Basho, i konsideruar person...

Arrestohen dy persona në Krujë, ja për çfarë akuzohen

Ndalohen dy shtetas në kërkim kombëtar për veprën penale të vjedhjes dhe kultivim të bimëve narkotike. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë...

Turqi, urdhërohet arrestimi i 223 ushtarakëve

Turqia ka urdhëruar arrestimin e 223 ushtarakëve, që shërbejnë në të gjithë vendin dhe në Qipron veriore të okupuar, si të dyshuar për lidhje...

Terrorizuan qytetin duke gjuajtur me armë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar nga ana e Policisë në Kucovë, për shkak se kanë gjuajtur më armë në ajër, pas një konflikti të...

Refuzoi bashkëpunimin me policinë, 50 vjeçarit i kushton shtrenjtë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 50-vjeçar, pasi refuzoi bashkëpunimin me policinë. Arrestimi i shtetasit A. B., 50 vjeç, banues në Tiranë u...

Turqia urdhëron arrestimin e mbi 170 ushtarakëve

Turqia urdhëroi arrestimin e 176 shërbyesve ushtarakë, për lidhje të dyshuara me rrjetin që Ankaraja e fajëson për përpjekjen për grushtshtet, tre vjet më...

U arrestua pas protestës, reagon ashpër ish-deputeti i Elbasanit: Ditët e...

Pas tubimit të dhunshëm të opozitës në zonën e Bradasheshit në Elbasan policia ka shoqëruar 15 anëtarë të PD dhe ish-deputetin Luçiano Boçi dhe ka vënë...

Ndalohen dy persona të shpallur në kërkim në Pogradec

Policia ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim në Pogradec dhe Devoll. Në pranga ranë 33-vjeçari me iniciale M. B., banues në Pogradec dhe...

2 të arrestuar në Divjakë dhe Fier për dhunë fizike dhe...

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike në familje. Një 21-vjeçar është arrestuar këtë të premte nga policia...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...