Ballina Etiketimet Arrest

Etiketim: arrest

Policia në kërkim të Agim Kajmakut, Prokuroria: Të arrestohet

Policia e Shtetit është vënë në kërkim të Agim Kajmakut, pas kërkesës së Prokurorisë të Tiranës. Gjykata e Tiranës ka lëshuar një urdhër-arresti për...

Vëlla e motër kapen “mat” duke vjedhur një magazinë në Elbasan

Vëlla e motër u arrestuan nga policia e Elbasanit, në tentativë për të vjedhur, ndërkohë që zbulimi i tyre erdhi pas bashkëpunimit të qytetarëve...

Arresti ndaj Saimir Tahirit, reagon Ambasada e SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar sot për vendimin e gjykatës që caktoi masën "arrest shtëpie" për Saimir Tahirin. Deklarata e plotë...

Punëtori ra nga pallati dhe humbi jetën, arrestohet drejtuesi teknik i...

Një punëtor në një pallat 12-katësh në rrugën “Xhorxhi Martini” humbi jetën një ditë më parë pasi ra nga kati i 10 i pallatit...

Mallra kontrabandë, kapen doganieri dhe 4 persona

Pesë 5 persona janë proceduar nga Policia Kufitare e Portit të Durrësit, pasi fusnin kontrabandë mallra të ndryshme. Por, njeri ndër ta është vetë...

Fier – Arrestohet 43-vjeçari, denoncimi i gruas: Më dhunon në sy...

Një 43-vjeçar banues në Levan të Fierit është arrestuar nga policia me akuzën e dhunës në familje. Arti Baka përfundoi në pranga, pasi bashkëshortja e...

Mbante një pistoletë në shtëpi, policia e Tiranës arreston 56 vjeçarin

Blutë e Tiranës kanë arrestuar në flagrancë një shtetas, pasi ai mbante në banesën e tij një armë zjarri. Bëhet fjalë për shtetasin Kujtim Çaushi,...

Kundërshtuan policët, njëri në pranga, tjetri në kërkim

Kundërshtojnë për shkak të detyrës punonjësin e Policisë, arrestohet në flagrancë një shtetas si dhe  shpallet në kërkim një tjetër. Një ditë më parë specialistët...

Krimet e Rënda lëshojnë urdhër-arrest për Klement Balilin

Disa orë pasi i vëllai, Hektor Balili deklaroi se nuk ka asnjë urdhër-arrest për Klemendin, Gjykata e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër arrest...

Pranga për grabitësin e karburanteve

Kamerat e sigurisë së bizneseve private, filmuan momentet kur një person i armatosur, i dyshuar si grabitës i karburantëve, ju vidhte atyre. Por pasi këto...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com