E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

Të shtëna me armë në Durrës, 2 në pranga

Dy të rinj janë vënë në pranga pasi kanë qëlluar me armë zjarri, bënë me dije këtë të mërkurë burime zyrtare nga policia e...

Grabitja e armatosur, ja pse policia nuk mund të futet me...

Në bazë të marrëveshjes mes qeverisë dhe TIA, në pistën e avionëve nuk mund të futet askush tjetër përveç punonjësve të sigurisë së kompanisë,...

Grabiten 10 milionë euro në Rinas, vritet një person

Një mega-grabitje ka ndodhur sot në Aroportin e Rinasit, vendin që pretendohet të jetë më i sigurt në Shqipëri. Grabitësit me maska dhe armë pasi...

Me armë në makinë edhe pse me arrest shtëpie, kapet 48...

Një 48-vjeçar është arrestuar për armëmbajtje pa leje nga policia në Tiranë. Blutë e kryeqytetit njoftuan se në pranga është vendosur 48-vjeçari me inicialet...

Sekuestrohen municione luftarake dhe drogë, në pranga pesë persona, dy shpallen...

Mbi 8 mijë kubikë me fara gati për t’u mbjellë janë sekuestruar në fshatin Godull Adriatik në Kurbin, gjatë një operacioni për parandalimin e...

Ekzekutohet me armë avokati në Elbasan

Tronditet Elbasani. Një person është ekzekutuar me armë zjarri në qendër të qytetit të Elbasanit në një lokal. Viktima është avokati Ravik Gurra. Ai...

Drogë, armë dhe lojëra fati, 4 të arrestuar dhe 4 të...

Katër persona u arrestuan dhe katër të tjerë u proceduan penalisht pasi akuzohen për disa vepra penale, si armëmbajtje pa leje, drogë dhe zhvillim...

Arrestohet në Tiranë i kërkuari për vjedhje me armë në Tepelenë

Një 30 vjeçar i shpallur në kërkim që në vitin 2015 në Tepelenë, është arrestuar nga policia në fshatin të Yrshek në Tiranë. Shtetasi...

Pacolli: Serbia, armë shteteve afrikane që të mos njohin Kosovën

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli deklaron se Serbia po përdor një strategji të qartë që shtetet e varfra afrikane të tërheqin njohjet e...

Të shtëna me armë në afërsi të QSUT

Të shtëna me armë janë regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur tek QSUT. Dyshohet se të shtënat kanë ardhur nga persona që...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...

Solidariteti me Haradinajn përtej dritë hijeve të Ramushit

Nga Andi Bushati: Ramush Haradinaj nuk është një ëngjëll. Përtej aureolës së komandantit trim të UÇK, që ende...