E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

Thyhet “miti serb”, Rusia i shiti armë Kroacisë dhe jo Serbisë

Ndonëse kishte patur vazhdimisht një ide sikur gjatë luftërave ballkanike, Rusia kishte mbështetur vazhdimisht Serbinë me armatime, mediat kroate kanë arritur që të zbulojnë...

Shkodër /Gjimnazisti kapet në oborrin e shkollës me “Zastava” në brez

Një gjimnazist në Shkodër ka përfunduar në prangat e policisë pasi u kap me armë zjarri në oborrin e shkollës. Blutë arrestuan shtetasin me iniciale...

Të shtëna me armë ndaj ambienteve të një firme private në...

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në afërsi të mbikalimit të Gërdecit në aksin rrugor Durrës-Tiranë, rreth 300 metra larg autostradës. Mësohet se ngjarja...

Dorëzimi vullnetar/ Kukësi, më shumë armë zjarri, Vlora ‘kampion’ për granata,...

Ka vijuar masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe municioneve luftarake, një nismë e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ndonëse ka nisur prej disa muajsh,...

Çarmatoset populli, çdo ditë dorëzohen 20 armë dhe mijëra municione

Nisma "Shqipëria pa Armë", deri më tani ka mbledhur nga ana e Policisë së Shtetit, 1200 armë dhe mbi 300 mijë municione, falë dorëzimit...

Heroinë dhe armë, dy të arrestuar në Lushnjë

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Lushnjes, pasi u është gjetur heroinë dhe armë. 55 doza heroinë, një pistoletë mulli me 6 fishekë si...

Mali i Zi heton shitjet e dyshimta të armëve te sauditët

Prokuroria e krimit të organizuar po heton eksportuesin kryesor të Malit të Zi mbi dyshimet se armët e shitura në Arabinë Saudite kanë përfunduar...

Plagoset me armë zjarri një person në kryeqytet

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 20:20, në zonën e Kinostudios në kryeqytet. Sipas policisë, kanë qenë dy persona,...

Shqiptari i kërkuar kapet me kanabis, kokainë, armë e mijëra euro...

Më shumë se 40 kg kanabis dhe 200 grama kokainë është sekuestruar nga policia grek pas një operacioni të organizuar nga departamenti i narkotikëve...

FOTO/ Armë dhe drogë, i riu nga Tirana kapet në Orikum

Një i ri nga Tirana është vënë në pranga në Orikum, ndërsa në dhomën e tij të hotelit i janë gjetur armë dhe drogë....

EDITORIAL

BE nuk hap negociatat. Dështim i qeverisë Rama

-Nga dje populli opozitar filloi rrethimin e KZAZ-ve, duke i djegur për të mos lenë shpurën qeveritare...

FORUM

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...

Armand Shkullaku: Organizata e Rilindjes duhet të shkrihet

Nga Armand Shkullaku- Përgjimet mbi organizatën e strukturuar të Rilindjes dhe, mbi të gjitha, reagimi i saj...