E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

VIDEO/ 16 të arrestuar në Greqi për trafik armësh, si funksiononte...

Një aksion i madh i policisë greke, kundër trafikut ndërkombëtar të armëve dhe municioneve është duke u zhvilluar këtë të dielë në zonën e...

Tiranë, 22-vjeçarit i gjendet në makinë armë e lëndë narkotike

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi u kap me armë zjarri, armë të ftohtë dhe lëndë narkotike I riu me iniciale R....

Francë, sekuestrohet një sasi e madhe armësh zjarri të importuara ilegalisht

Më shumë se 600 armë zjarri të blera në pjesën më të madhe në Francë u sekuestruan në Belgjikë, që prej të martës, gjatë...

SHBA: Dhuna me armë, mbizotëruese në politikë pas vrasjeve masive

Çështja e dhunës me armë ka mbizotëruar në debatet politike të Shteteve të Bashkuara, pas vrasjeve masive fundjavën e kaluar në Teksas dhe Ohajo....

Foto/ Gjenden armë dhe simbole naziste në selinë e gjigandëve italianë

Policia e Torinos ka bërë një zbulim befasues në selinë e Ultrasve të Juventusit. Në orët e para të mengjesit të ditës së sotme, policia...

Tenderët e armëve – Do të blihen me ligj të veçantë,...

Prokurimet publike në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë do të rregullohen me një ligj të veçantë, që është nxjerrë për konsultim nga Ministria e...

PD e Dibrës denoncon: Në qytet po lëvizin njerëz me rekorde...

Dega e PD-së në Dibër, në një konferencë për shtyp, ka denoncuar se në qytet po lëvizin të lirë njerëz me rekorde kriminale. Ish-deputeti...

Drogë e armë në Tiranë, “Fundjava” çon në burg pronarin e...

Policia e Tiranë ka finalizuar mbrëmjen e djeshme operacionin e koduar “Fundjava”, me kontrolle të befasishme në kryeqytet, për kapjen e personave në kërkim,...

Rrezikonte “Schengen”-in, Zvicra kufizon ligjet për armët

Zvicra, një prej vendeve me më shumë armatime në Europë, ka votuar gjatë një referendumi të së dielës për të kufizuar kontrollin e armëve...

Qarkullonte me armë zjarri, kapet 25-vjeçari

Policia e Shkodrës ka vënën në pranga një 25-vjeçar pasi ky i fundit qarkullonte me armë zjarri. Arrestimi i tij u bë pasi në...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com