E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Ari

Etiketim: ari

Ari/ Është koha për lingota fallco – Gjenden shufra të falsifikuara...

Mund të ketë mijëra shufra ari të falsifikuara në të gjithë botën. Jo tërësisht të rreme pasi metali është vërtet ar, madje edhe shumë...

Vendet që kanë më shumë flori

Ky metal i çmuar dikur ishte aq jetik sa vlera e monedhave globale lidhej drejtpërdrejt me vlerën e arit. Ndërsa ‘Standardi i Artë’ mund të...

Super skandal! Edvin Kristaq Droga vendos me ligj, të kthejë paratë...

Nga Sali Berisha Prapa ndryshimit të ligjit për blerjen e floririt, fshihet vendimi i Edvinit për të blerë ar, me paratë e drogës. Prapa ndryshimit të...

Nafta, ari dhe bitcoin janë duke u rritur përpara se SHBA...

Nafta, ari dhe bitcoin janë rritur këtë të hënë përpara zbulimit të sanksioneve “të mëdha” që do të vendosen mbi Iranin. Rritja e tensioneve SHBA-Iran...

Majlinda Kelmendi fiton medalje ari në Lojërat Evropiane në Minsk

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur një tjetër sukses të madh në karrierën e saj, pasi ka fituar medalje të artë në Lojërat Evropiane...

Rritet oreksi i bankave për arin/ Blerja e tij arrin nivelin...

Bankat qendrore anembanë botës kanë rritur shpenzimet e tyre  ar në nivelin më të lartë në gati tre vjet, sipas Këshillit Botëror të Arit....

5 metalet më të shtrenjta në botë

Ndryshe nga sa mendojnë shumica, ari nuk është metali më i shtrenjtë në botë. Në listën e pesë metaleve më të çmuara, ari renditet...

Ariu sulmon 36-vjeçarin në Kukës

Një 36-vjeçar nga fshati Brekije i Kukësit është sulmuar nga ariu mëngjesin e sotëm, teksa po ikte për në punë. Shehap Dafku, punonjës i hidrocentralit...

Putin do të dyfishojë nxjerrjen e arit, Rusia e dyta në...

Mediat e huaja raportojnë se shumë shpejt Rusia do të jetë prodhuesi i dytë më i madh në botë, pasi po planifikon që të...

Luhatjet në tregun e këmbimit valutor shtyjnë drejt arit

Ditën e sotme në tregun vendas të këmbimit valutor janë regjistruar luhatje të shumta të vlerës së valutave kryesore. Dy monedhat që janë zhvlerësuar më...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com