E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Argjentina

Etiketim: Argjentina

Ndeshje me dy “fytyra”, Gjermania dhe Argjentina bëjnë paqe në Dortmund...

Gjermania dhe Argjentina nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 2-2 në miqësoren e luajtur në “Signal Iduna Park”. Sfida dhuroi shumë emocione,...

Gjermani-Argjentinë, sonte miqësorja që kujton finalen e vitit 2014

Mbrëmjen e sotme, Gjermania dhe Argjentina do të luajnë atë që cilësohet përsëritja e finales së Botërorit 2014, kur “pancerat” fituan në kohën shtesë,...

Argjentina e “zhytur” në krizë, shpall gjendjen e emergjencës ushqimore

Prej pak kohësh, Argjentina është zhytur në krizë, duke shkuar kështu drejtë një emergjence humanitare të paprecedent, që mund të vej në diskutim ushqyerjen...

“Messi s’do të mbahet mend si futbollisti më i mirë në...

“Lionel Messi nuk do të mbahet mend si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, përveç nëse fiton Kupën e Botës”, ky është...

Argjentina në Ligën e Kombeve? Vjen reagimi zyrtar i UEFA-S

UEFA ka vendosur që të reagojë pas zërave të fundit në mediat ndërkombëtare se Argjentina ka kërkuar që të bëhet pjesë e saj për...

Messi shpërthen pas eliminimit nga Brazili: Arbitrat na masakruan, pse nuk...

Lionel Messi ka akuzuar hapur gjyqtarët e ndeshjes ndaj Brazilit se kanë favorizuar hapur ekipin kundërshtarë. Gabriel Jesus dhe Roberto Firminho shënuan dy golat...

Brazili e Argjentina duan finalen, ja emrat “BIG” në formacion

Mbrëmja e sotme është me të vërtetë magjike. 7 Kupa Bote zbresin në fushë, në një 90 minutësh që cakton finalistin e parë të...

Video/ Argjentina presion Brazilit, i sfidon para finales së Kupës

Argjentina ose Brazili, vetëm njëra do të jetë në finalen e madhe të Kupës së Amerikës, tjetra ... duke ngrënë kokoshka. Është ky verdikti i...

Argjentina mund me lehtësi Venezuelën, në gjysmëfinale sfidon Brazilin (VIDEO)

Brazil-Argjentinë është gjysmëfinalja e parë e këtij edicioni në Kupën e Amerikës. Albicelestët kanë arritur që të fitojnë sonte në mbrmëje 2-0 ndaj Venezuelës,...

Kolumbia turpëron Argjentinën e Messit me dy super gola (VIDEO)

Argjentina e ka nisur me humbje Kupën e Amerikës, teksa është mundur 0-2 nga Kolumbia. Pjesa e parë foli e gjitha për kolumbianët që...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com