Ballina Etiketimet Ardian Vehbiu

Etiketim: Ardian Vehbiu

“Zgjedhje absurde”/ Shkrimtari nga SHBA: Kanë dështuar edhe ndërkombëtarët

Ardian Vehbiu, shkrimtar dhe botues i Peizazhe të fjalës, jo pak i rënë në sy edhe për një ‘anim’ kah Edi Rama apo e...

Intelektualët: Duhet ndryshim, asgjë e keqe nuk ndodh nëse Rama ikën

Artistët që janë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar dhe që protestojnë prej më shumë se një viti, zhvilluan sot një takim me...

Dy duar për një… shqiponjë

Nga Ardian Vehbiu - Për gjestin e shqiponjës nga Xhaka dhe Shaqiri në ndeshjen mbrëmë kundër Serbisë dhe polemikat pasuese: Shqiponja është shenjë tribale, që i...

EDITORIAL

ZYRTARE/ “Venecia” tërhiqet: Presidenti Meta nuk ka “tejkaluar kompetencat”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot pas publikimit të opinionit zyrtar të Komisionit të Venecias...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com