E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Ardi Veliu

Etiketim: Ardi Veliu

“Siguria juaj, prioriteti ynë”, Policia takim me gjimnazistë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, së bashku me drejtorin dhe zv/drejtorin e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë dhe shefin e...

Atentati ndaj prokurorit Ndoj, Ardi Veliu kërkon informacion nga grupi hetimor

Dy ditë pas ngjarjes në të cilën mbeti i plagosur prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu,...

Atentati ndaj prokurorit, Krimet e Rënda nisin hetimet

Prokuroria e Krimeve të Rënda  mori në dorë dosjen hetimore për atentatin ndaj Prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja. Kryesimi i hetimeve do të bëhet...

Kreu i policisë Ardi Veliu: Celula terroriste, lidhje me qeverinë iraniane

Kreu i policisë, Ardi Veliu ka deklaruar nga Real Story i Sokol Ballës në News 24, se celula terroriste e zbuluar në Shqipëri, ka...

Bilanci i Policisë, Veliu: U goditën 32 grupe kriminale

Në ceremoninë e diplomimit të 402 oficerëve të rinj të Policisë Kriminale dhe Patrullës së Përgjithshme, Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu bëri...

Asambleja 88 e Interpolit, Veliu: Policia e Shtetit merr mbështetje

Në Santiago të Kilit po zhvillohet Asambleja e 88 e Përgjithshme e Interpolit, në të cilën po merr pjese një delegacion i Policisë Shqiptare,...

Veliu ”dush të ftohtë” Policisë së Gjirokastrës

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka ''zbarkuar'' në Gjirokastër ku ka zhvilluar takime me vartësit e tij. Gjatë një takimi...

Krijohet “Grupi i Punës”, Veliu: Jemi në proces Vetting-u të përhershëm

Në Policinë e Shtetit është krijuar “Grupi i Punës”, i cili do të punojë për hartimin dhe përgatitjen e analizës se riskut dhe planit...

Kokaina nga Ekuadori, Veliu ”zbarkon” në Elbasan: Intensifikoni punën

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka shkuar në Elbasan ku edhe ka zhvilluar takime me strukturat e drejtorisë së qytetit....

Veliu në Konventën e Drejtorëve të Policëve Europiane dhe Forumit të...

Në ambientet e Europol-it në Hagë, Holandë u zhvillua Konventa e Drejtorëve të Policive Europiane për vitin 2019, ku në fokus të saj ishin...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...