E shtunë, Gusht 24, 2019
Ballina Etiketimet Arber Hitaj

Etiketim: Arber Hitaj

Hitaj: Institucioni i dorëheqjes është i munguar në Shqipëri

Gazetari Arbër Hitaj i ftuar në emisionin “Ekopolitikë” në RTV Ora u shpreh se në Shqipëri istitucioni i dorëheqjes është i munguar, pothuajse nuk...

Hitaj: Shqipëria nuk ka kaluar periudha të arta, klasa politike ka...

Gazetari Arbër Hitaj i ftuar në emisionin “Ekopolitikë” në RTV Ora u shpreh se kriza politike në Shqipëri ka qenë e qëndrueshme dhe ky...

Ambasadori i Izraelit: Për të tërhequr investitorët e huaj duhet transparencë...

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Boaz Rodkin, i ftuar në emisionin PASSPORT të gazetarit Arbër Hitaj flet për raportet mes 2 vendeve tona, si...

Paqartësitë populiste të Italisë

Nga Arbër Hitaj - Investitorët prej kohësh i druhen faktit që një parti populiste mund të merrte kontrollin e qeverisë në një vend me peshë...

Ambasadori i Austrisë në PASSPORT: Shqipëria gati për hapjen e negociatave

Ambasadori i Austrisë në Shqipëri Johan Sattler, i ftuar në emisionin ''PASSPORT'' të gazetarit Arbër Hitaj në ''TV Scan'', flet për raportet politike ekonomike...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Norman: Pas “Brexit” do...

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Duncan Norman i ftuar në emisionin “PASSPORT” nga gazetari Arbër Hitaj thotë se pavarësisht “Brexit”, Britania do të mbështesë...

Nënkryetarja e Parlamentit serb, Çomiç: Shqipëri-Serbi, axhendë e përbashkët integruese

Nënkryetarja e Parlamentit serb, Gordana Çomiç në një intervistë për emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në “TV SCAN” flet për raportet Serbi-Shqipëri, për...

Projekti-Dogana e Kosovës “zhvendoset” në Durrës! Ukshini: Në janar realizohet unifikimi

Në mbledhjen e përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës që është parashikuar të mbahet me 27 nëntor do të diskutohet për “zhvendosjen” e...

Vrasja për një karikues, faj i shoqërisë

Nga Arbër HITAJ Vrasja e të riut 22 vjeçar Marvi Mihali 2 ditë më parë, përveç tronditjes që i ka sjellë opinionit publik, dramës familiare,...

Ja pse u zgjodh “Vendeka Bilgi” për koncensionin e “Rrugës së...

Dhënia me konçesion e ndërtimit, operimit dhe mirëmbajtjes së autostradës Milot – Morinë është projekt i parë i këtij lloji në vend. Procesi ka...

EDITORIAL

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com