E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Arben malaj

Etiketim: arben malaj

Malaj: PS nuk duhen fitore nga “krushqitë” mes biznesit, politikës dhe...

Në krizën aktuale që ka përfshirë vendin dhe problemet që ka PS-ja, ish-ministri vlerëson qëndrimet e Ditmir Bushatit duke i cilësuar si mesazhet e...

Dy viktima nga shembja e skelës. Arben Malaj shkruan për tragjedinë...

Nga Arben Malaj Kjo tragjedi ndodhi shumë afër shtëpisë time. Me disa prej punonjësve përshëndeteshim disa herë gjatë ditës. Vdekja e dy prej tyre dhe...

Rama e përzuri në 2013, Malaj, aplikon sërish për teserën e...

Nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij në rrjetin social "Facebook", Arben Malaj, ka aplikuar sërish për teserën e PS-së, pasi u përzu nga...

Malaj thirrje Majkos dhe Braçes: Qeveria të bllokojë shkatërrimin e Teatrit

''Qeveria të bllokojë punimet'', kjo është thirrja e ish-ministrit të Financave, Arben Malaj. I pranishën në protestën kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, ish-ministri i...

Gramoz Ruçi kundër shkarkimit të Malajt, e shtyn për në shtator

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi, nuk futi në seancë plenare shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj. Duke iu referuar...

Malaj ironizon ‘Rilindasit’: Do kishit shkarkuar edhe Papa Francescun po të...

Anëtari i Bordit drejtues të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj ironizon deputetët socialistë të cilët mblodhën 28 firma për ta shkarkuar nga posti, me...

PS kërkoi shkarkimin e Malajt, reagon Banka e Shqipërisë

Një ditë pas kërkesës që grupi parlamentar i Partisë Socialiste i dërgoi Kuvendit për shkarkimin e Arben Malajt nga anëtar i bordit të Këshillit...

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i PS-së, Taulant Balla, disa ditë më parë....

Ish-ministri Malaj për VOA: Problemet nuk zgjidhen me heshtje

Në Tiranë, një grup deputetësh të Partisë Socialiste ndërmorën një nismë për shkarkimin e Arben Malaj nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë për...

Nisma e PS për shkarkim, Malaj në VOA: Hakmarrje politike!

Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të “shkeljeve të rënda të...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com