E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Arben malaj

Etiketim: arben malaj

Malaj: Në Shqipëri ka probleme me pronësinë, nuk ka investitorë në...

Ish-anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj tha se Shqipëria është vend i varfër që ka probleme me pronësinë. I ftuar në...

Malaj vë gishtin në plagë: Është shkelur ligji për sigurimet shoqërore....

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, deklaron se institucionet publike kanë shkelur ligjin për sigurimet shoqërore duke mos paguar kontributet shoqërore për punonjësit e tyre. I...

Sigurimet rrezik për buxhetin, ish-ministri socialist sugjeron shkurtimin e shpenzimeve të...

Borxhet e papaguara për sigurimet shoqërore, të cilat vlerësohen në 110 milion euro, janë kthyer në një rrezik serioz për buxhetin e shtetit. Ish-ministri i...

Ish-ministri i PS, Arben Malaj: Shteti ka rënë, nuk janë paguar...

Arben Malaj, ish-ministri i Financave në qeveritë socialiste, në një reagim në rrjetet sociale ka ngritur shqetësimin mbi borxhet e papaguara në 2018 të...

S’ka rritje ekonomike, Malaj: Jemi në ciklin e mbijetesës, qeveria fajtore

Qëndrimi i fortë i Bankës Botërore mbi gjendjen e ekonomisë shqiptare, ku rishikoi në ulje rritjen e saj për këtë vit, ka ngritur pikëpyetje...

Arben Malaj: S’mund ta lëmë ekonominë të varur nga shiu dhe...

Thatësira e verës dhe përfundimi i projektit TAP i dhanë një goditje të rëndë ekonomisë shqiptare, duke e përgjysmuar në tremujorin e dytë të...

Malaj: PS nuk duhen fitore nga “krushqitë” mes biznesit, politikës dhe...

Në krizën aktuale që ka përfshirë vendin dhe problemet që ka PS-ja, ish-ministri vlerëson qëndrimet e Ditmir Bushatit duke i cilësuar si mesazhet e...

Dy viktima nga shembja e skelës. Arben Malaj shkruan për tragjedinë...

Nga Arben Malaj Kjo tragjedi ndodhi shumë afër shtëpisë time. Me disa prej punonjësve përshëndeteshim disa herë gjatë ditës. Vdekja e dy prej tyre dhe...

Rama e përzuri në 2013, Malaj, aplikon sërish për teserën e...

Nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij në rrjetin social "Facebook", Arben Malaj, ka aplikuar sërish për teserën e PS-së, pasi u përzu nga...

Malaj thirrje Majkos dhe Braçes: Qeveria të bllokojë shkatërrimin e Teatrit

''Qeveria të bllokojë punimet'', kjo është thirrja e ish-ministrit të Financave, Arben Malaj. I pranishën në protestën kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, ish-ministri i...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...