E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Arben Imami

Etiketim: Arben Imami

Protesta, Imami: Vullnet popullor për të mos pranuar Qeverinë kriminale

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Imami thotë se protesta e 16 shkurtit, e organizuar nga opozita, i ka arritur të gjitha pritshmëritë. Gjatë emisionit...

Arben Imami, apel studentëve dhe pedagogëve: Vazhdoni betejën

Arben Imami, një nga pedagogët më aktivë të Lëvizjes së Dhjetorit '90 u ka bërë thirrje studentëve dhe pedagogëve që të vazhdojnë protestë dhe...

Kuçova bazë e NATO-s, ish-ministri Imami: Projekti, ishte gati që në...

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami përshëndet vendimin e marrë nga Aleanca e Atlantikut Verior, për të modernizuar bazën ajrore të Kuçovës, që mundëson ndërtimin...

Propozimet iu refuzuan, Imami: Basha e ktheu PD në autokrate, s’lejohen...

Anëtari i kryesisë së PD, Arben Imami tha se në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD nuk lejohen diskutimet. Në një deklaratë për mediat, jashtë...

Mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, rrëzohet propozimi i Imamit për...

Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut. Sekretari i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka prezantuar para të pranishmëve ndryshimet...

Përplasje në kryesinë e PD, Imami ikën nga mbledhja

Ka nisur pasditen e sotme mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, ku po diskutohet për ndryshimet statutore. Grupi i punës ka mbledhur rekomandimet dhe...

Arben Imami: Basha duhet të japë dorëheqjen

Imami kërkon rikthimin e Berishës në krye të PD: Eshtë i vetmi njeri që na nxjerr nga shkatërrimi Arben Imami i ftuar në studion “Mbrëmje...

Arben Imami: Basha të iki. Berisha, i vetmi njeri që e nxjerr...

Ish-ministri dhe ish-deputeti i PD-së, Arben Imami deklaroi sot se Lulzim Basha dhe filozofia e tij e drejtimit të partisë po e shkatërron Partinë...

Imami nxjerr sondazhet: Berisha është i vetmi njeri që…

Ish-ministri dhe ish-deputeti Arben Imami i ftuar sot në studion e AbcNews ka deklaruar se “nëse në zgjedhjet e ardhshme Lulzim Basha hyn me...

Lëvizjet në PD, 47 figurat që ikin dhe vijnë në forumet...

Ndëshkohet grupi rebel që kërkoi rrëzimin e Bashës - Ja kush i zëvendëson Topallin, Bregun e Boden Ish-deputetët Jozefina Topalli, Astrit Patozi dhe Arben Imami...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...