E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Arben Hajdarmataj

Etiketim: Arben Hajdarmataj

30 qershori, eksperti: Policia nuk ka kapacitete të ndalë opozitën

Numrat vënë në dyshim procesin e votimit në 30 qershor, megjithë planin e masave të policisë për të mbajtur nën kontroll rendin këtë të...

Shteti përballë grupeve kriminale/ Hajdarmataj: Politika lidhje me bandat, nuk lejon...

Ditët e fundit qyteti verior, Shkodra, ka pasur mjaft ngjarje dhe vepra kriminale, si vrasjet ende pa autor, të cilat tronditën opinion publik dhe të qytetarëve...

Vetëgjyqësia, ekspertët: Shenjë e humbjes së besueshmërisë së qytetarëve tek policia

Reagimi i parë i qytetarëve që bien preh e sulmeve apo grabitjeve, duhet të jetë thirrja për ndihmë drejt policisë, për të mos vendosur...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...