E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Arben Çejku

Etiketim: Arben Çejku

Çejku: Shengeni Ballkanik, axhendë diplomatike e sforcuar

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, Arben Çejku e sheh nismën e Shengenit Ballkanik si një axhendë diplomatike të sforcuar. Ccejku...

Diplomatët shqiptarë: Gjesti i Borchard fyes dhe jo etik, OSBE të...

Këshilli Ambasadorëve Shqiptarë që përbehet nga ish-ministra të Jashtëm dhe diplomatë karrierë ka reaguar sot për gjestin fyes ndaj qytetarëve të kryetarit të Pranisë...

“Dosja 184”, Çejku: Prokuroria e Dibrës ta çojë te pleqësia

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni dhe Kosovë, Arben Çejku, tha se fakti që Prokurorja Speciale në Maqedoninë e Veriut, personi që duhet të bënte...

Diplomati: Ankthi i Ramës është shpërndarja e Parlamentit nga Meta

Arben Çejku, drejtor i Qendrës Shqiptare për Qeverisje të Mirë dhe ish-ambasador i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqeoni, thotë në një intervistë për gazetën...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i...

Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson  ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës...

Çejku: Vizita e Putin në Serbi, presion për të mos pranuar...

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku i ftuar në emisionin ‘Arena” nga Dritan Hila ka deklaruar se vizita e presidentit rus...

Vendimi kundër produkteve serbe, ish-ambasadori: E vetmja armë e mbetur e...

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku i ftuar në "Ekopolitikë" për luftën tregtare Kosovë-Serbi, thotë se përballë situatës kur Kosova është e mbështetur...

Ish-ambasadori: Gruevski u arratis në këmbë, në Bllacë nuk ka sistem...

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku mendon se ish-kryeministri Gruevski nuk ka përdor asnjë nga pikat e rregullta kufitare shqiptare por mund të...

Projekti serb i Hashim Thaçit. Kush do ta pengojë ndarjen e...

Nga Arben Çejku* Marrëveshja e Kosovës me Malin e Zi për demarkacionin, kaloi nëpër diskutime dhe tensione të mëdha publike e politike (pati zgjedhje te...

Ish-Ambasadori Arben Çejku: Dialogu Kosovë-Serbi, dështim i ndërkombëtarëve

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, i ftuar në studion e “Report Tv” ka folur mbi debatet që kanë përfshirë Balkanin kohet e...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...