Ballina Etiketimet Arbana Xharra

Etiketim: Arbana Xharra

Pse shumë shqiptarë po i gëzohen dështimit të Kosovës në Interpol!

Nga Arbana Xharra -  Shume shqiptare po i gezohen deshtimi te Kosoves sot ne Interpol. Mos-uniteti yne historikisht na ka lane ne stagnim. Brenda parlamentit te Kosoves...

Djali i gazetares shqiptare, pjesë e serialit amerikan

Gazetarja dhe zëdhënësja e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Arbana Xharra, ditën e sotme ka ndarë një lajm të mirë me publikun, lidhur me...

Serbia, Turqia dhe Rusia – kambanat e alarmit për Evropën

Nga Arbana Xharra & Alon Ben-Meir New York, 22. maj - Gjersa BE përpiqet të rris ndikimin në Ballkan, Rusia dhe Turqia kanë përforcuar zellshëm...

Rreziku i raporteve mes Ramës dhe Erdoganit

Nga Arbana Xharra dhe Alon Ben-Meir * “Sulltani” i perandorisë iluzore osmane – kryetari turk Erdogan – detyron politikanë, si ashtu të nënshtrueshëm ballkanik që...

Ne nuk jemi vilajet i Erdoganit

Nga Arbana Xharra Që nga viti 2013, unë nuk udhëtoj në Turqi, dhe nuk e shfrytëzoj asnjë linjë fluturimi nëpërmjet saj. Kjo, për shkak të paralajmërimeve...

Kërcënohet me jetë politikania shqiptare: Do ta mbushim barkun me plumba

Ish-gazetarja dhe anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Arbana Xharra është kërcënuar me jetë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Xharra në një...

U dhunua e përfundoi në spital, gazetarja Arbana Xharra: Kanë tentuar...

Gazetarja dhe tashmë anëtarja e Partisë Demokratike, Arbana Xharra ka folur në emisionin Komiteti për herë të parë pas aderimit në parti dhe sulmit...

Policia jep detaje të hetimeve ndaj sulmit të Arbana Xharrës

Policia e Kosovës dhe prokuroria është duke vazhduar hetimet në lidhje me rrahjen brutale dje të ish gazetares Arbana Xharra. Zëdhënësi i policisë së Kosovës...

Rrihet mizorisht gazetarja Arbana Xharra (FOTO)

Policia e Kosoves ka konfirmuar rrahjen brutale të Arbana Xharrës. Rasti sipas policisë ka ndodhur rreth orës 01:00 pas mesnate dhe në QKUK është...

Kërcënohet me jetë gazetarja shqiptare

Gazetarja Arbana Xharra, kohët e fundit ka rënë pre e një sërë kërcënimesh me jetë. Pas mesazheve ofenduese dhe kërcënuese, së fundmi duket se agresorët...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com