E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Arapaj

Etiketim: Arapaj

Zhduket pa lënë gjurmë nëna e një fëmije

Suzana Hasula, 23 vjeç nga Arapaj e Durrësit, nënë e një fëmijë 6 muajsh është zhdukur në rrethana misterioze mbrëmjen e shkuar. 23-vjeçarja ka alarmuar...

Dy viktima, del në gjyq shoferi

Ka mbërritur në Gjykatën e Fierit autori i aksidentit me dy të vdekur dhe një të plagosur në Arapaj të Roskovecit, Amarildo Çalamani. Aksidenti ndodhi...

“Rruga e vdekjes”, banorët në panik nga fillimi i shkollës

Rruga e re në fshatin Arapaj në Roskovec, në vend të gëzimit për banorët është kthyer në "rrugë vdekje". Në fshat janë ende të...

Rruga e vdekjes, banorët në panik për fillimin e shkollës

Banorët e fshatit Arapaj në Roskovec nuk arritën t’i gëzohen rrugës së re, që e kishin kërkuar prej shumë vitesh. Në fshat janë ende...

Rrëzohet nga shkallët, humb jetën një grua në Durrës

Bie nga shkallët e shtëpisë, shtrohet me urgjencë në spital, por fatkeqësisht humb jetën. Aksidenti që i mori jetën gruas 47-vjeçare Z. D., nga Arapaj...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...