E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Apple

Etiketim: Apple

Apple e konfirmon, iPhone ka një problem serioz

Apple pritet ta rregullojë një problem në iPhone, që i bënte selfiet të duken shumë mirë duke e mjegulluar pak lëkurën. Përdoruesit e iPhone XS...

Gjobiten Apple dhe Samsung – Ngadalësojnë qëllimisht telefonat!

Gjigandët e teknologjisë, Apple dhe Samsung janë gjobitur së fundmi përkatësisht me €10 milion dhe €5 milion pasi hetimet italiane gjetën përditësime të softuerëve...

Italia gjobit rëndë Apple dhe Samsung, ja ç’kanë bërë dy gjigandët...

Autoriteti i Konkurrencës në Itali ka njoftuar këtë të mërkurë gjobitjen e dy kompanive më të mëdha të telefonëve celularë në botë Apple dhe...

Apple refuzon raportin e Bloomberg se janë hakeruar nga Kina

Kryeshefi i sigurisë i Apple tha përpara Kongresit Amerikan ditën e Dielë se nuk ka gjetur shenja hakimi pas alarmit që ngriti raporti i...

As Apple e as Samsung, ky është telefoni me kamerën më...

Kryesisht prej strategjive të tyre të marketingut, pothuajse të gjithë mendojnë se Apple dhe Samsung janë markat më të mirë ta celularëve. Por, gjithsesi...

Apple rrit çmimet dhe ekranet – Prezanton XS, XS Max dhe...

Apple prezantoi iPhone-in më të madh që  ekziston dhe orën e re që monitoron problemet e zemrës, duke u përpjekur që të bindë konsumatorët...

Sot është dita e Apple, prezantohen në Cupertino iPhonat e ri

Sot është dita e Apple. Kompania e Cupertino, si çdo vit në shtator, lançon një iPhone të ri. Këtë vit, sipas zërave do të...

“Kini kujdes! Këta Iphone kanë një problem serioz”, Apple paralajmëron klientët

Janë të shumtë njerëzit që përdorin një Iphone dhe ky lajm do t’i vërë të gjithë në lëvizje. Në fakt kompania “Apple” u është...

Gjiganti që vijon të rritet, “Amazon” mund të lërë pas “Apple”-in

Vlera e gjigantit të shitjeve online, “Amazon”, po shkon drejt 1 trilion dollar. Kompania po bëhet gjiganti tjetër i teknologjisë, pas “Apple”-it. Pas një rritjeje të...

Apple heq nga Kina 25 000 aplikacione

Apple ka tërhequr më shumë se 25 000 aplikacione nga Apple Store në Kinë, pasi u konsideruan se bien ndesh me rregulloret kineze. Të paktën...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...