Ballina Etiketimet Aplikacioni

Etiketim: Aplikacioni

Aplikacioni që jep diagnozën për pacientët

Robotët mund të bëjnë shumë gjëra që bëjnë njerëzit, por… a munden ata t’u zënë vendin mjekëve? Një kompani në Londër për inteligjencën artificiale...

Si ndikojnë rrjetet sociale në atë që mendojmë?

“Ne i gjejmë votuesit tuaj dhe i nxisim ata të veprojnë”. Me këtë mburrej “Cambridge Analytica”, përpara se të shpërthente skandali që tregoi se,...

Ndryshimi më i ri i Facebook: Vetëm lajme që janë të...

Themeluesi i Facbook Mark Zuckerberg ka njoftuar sot ndryshimin më të ri në Facebook. Pasi javën e kaluar u minimizua shfaqja e lajmeve (News...

Krijohet aplikacioni që zbulon shenjat e kancerit të pankreasit

Studiuesit krijuan një aplikacion të quajtur ‘Biliscreen’ që arrin të zbulojë simptomat e para të kancerit të pankreasit. Kanceri mund të shkaktojë verdhëzën që...

Aplikacioni për selfie perfekte

Drita e duhur, pozicioni i fytyrës, shprehia, ambienti që është në sfond, distanca nga objektivi. Pra, të bësh një selfie perfekt pa filtra apo...

Së shpejti aplikacioni që ju çliron nga varësia ndaj teknologjisë

Plumbi del me plumb. Tashmë  është gjetur një app i ri për të fituar ndaj varësisë teknologjike. Pra të fitosh ndaj varësisë prej smartphone,...

Online.app/Krijohet rrjeti social i shqiptarëve

Një grup programuesish shqiptarë dhe kosovarë kanë arritur që pas një viti pune të krijojnë një aplikacion i cili mban emrin ONLINE. Online.app është një...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com