E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Aplikacionet

Etiketim: Aplikacionet

Aplikacionet që ju ndihmojnë të planifikoni pushimet tuaja këtë verë

Teknologjia nuk shkon kurrë me pushime! Ky është rezultati i një studimi të “Booking” i cili konsiderohet koloseu i prenotimeve “online”. Shumë prej gjërave që...

Aplikacionet që duhet t’i fshini menjëherë nga smartfoni

Pas një testimi të realizuar kohëve të fundit, rezulton që shumë aplikacione të njohura për smartfonët që operojnë me Android janë të mbushura me...

Infektohen 9 milionë përdorues të Android, shkak aplikacionet mashtruese

Të gjithë përdoruesit e celularëve Android janë paralajmëruar që të fshijnë 85 aplikacione që infektojnë pajisjen dhe i sugjeron të instalojnë malëare. Më shumë se...

IPhone heq aplikacionet që ndajnë të dhënat mbi vendndodhjen tuaj me...

Apple ka filluar të heqë aplikacionet nga App Store që shkelin politikat e kompanisë duke ndarë të dhënat e vendndodhjes me palët e treta...

Të pakujdesshëm? Ja pajisjet dhe aplikacionet për të mos humbur asgjë

Teknologjia mund të na ndihmojë në jetën e përditshme: nga portofoli deri te bagazhet, kurrë më objekte të humbura. Madje ekziston edhe pajisja për...

Ja aplikacionet më të sigurta për fotot “secret”

Shumica e të rinjve ditët e sotme shkëmbejnë mesazhe dhe foto “hot” mes tyre dhe disa kërkojnë t’i ruajnë ato. Avancimi i teknologjisë e...

Aplikacionet për mbrojtjen e informacionit të përdoruesve

Aplikacionet më të përdorshme për shkëmbim mesazhesh dështojnë në mbrojtjen e informacionit të përdoruesve. Sipas organizatës “Amnesty International”, aplikacionet më të përhapura për të komunikuar...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com