E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Apel

Etiketim: apel

Taksë 100% për mallrat serbe, BE apel Kosovës: Të hiqet menjëherë!

Pas taksimit të produkteve serbe me 100 për qind nga Kosova, ka reaguar edhe përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Ajo ka...

Rexhepi ”në dorën” e Apelit, kërkon lirimin përmes avokatit

Në Gjykatën e Apelit Tiranë ka nisur seanca ndaj Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja. Përmes avokatit të tij, djali i deputetit...

”Xhisiela”, djali i deputetit Rraja kërkon lirinë

Dosja “Xhisiela” nga Kruja rikthehet në gjykatën e Apelit në Tiranë. Me kërkesë të Rexhep Rrajës djalit të deputetit socialist, apeli ka regjistruar kërkesën...

Dhurimi i gjakut, Presidenti Ilir Meta ftesë nga Konispoli

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Bashkinë më jugore të vendit, Konispolin, në kuadër të nismës së ndërmarrë prej Tij dhe të ''Aleancës...

AMF apel Sigurimeve: Kompensoni qytetarët për aksidentet!

Do te jete një beteje e vazhdueshme ajo e Autoritetit te Mbikëqyrjes Financiare me kompanitë e sigurimit, qe nuk kompensojnë ne kohe qytetaret. Ky...

Virozat, mjekët apel për mbrojtjen nga dielli

Stina e verës me temperatura të larta, sjell edhe probleme të shëndetit, sidomos tek fëmijët, ku shqetësues mbetet dehidratimi i të vegjëlve. Fëmijët paraqiten tek...

Policia apel shoferëve dhe qytetarëve: Mos injoroni këto këshilla

Policia e Shtetit ka bërë një apel të rëndësishëm për drejtuesit e mjeteve dhe për qytetarët. Përmes facebook-ut policia ka postuar disa foto udhëzuese,...

Tahiri tek Apeli, kërkon të dalë nga shtëpia

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë sot para Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, ku do të kërkojë heqjen e masës...

”Arrest shtëpie”, Saimir Tahiri bën lëvizjen e rradhës

8 ditë pas seancës në Gjykatën e Krimeve të Rënda, aty ku Prokuroria paraqiti prova të reja për njohje të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir...

Kurdët e Turqisë, apel ndërkombëtarëve të ndalin luftën

Kurdët e Turqisë në Dijarbakir që është edhe qyteti më i madh i Turqisë juglindore kryesisht me popullsi kurde, dënuan ashpër këtë të dielë,...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...