Ballina Etiketimet Apel

Etiketim: apel

Massafra apel politikës: Konsensusi, një hap para, një hap pas

Konsensusi politik arrihet duke bërë një hap para e një hap pas. Këtë mesazh i ka drejtuar Politikës shqiptare Imzot Angelo Massafra për gjetjen...

Kryepeshkopi i Tiranës apel politikës: Dialogu e vetmja zgjidhje

Këto ditë Shqipëria është tronditur nga protesta të forta kundër qeverisë. “Dorëheqja e kryeministrit socialist Edi Rama – deklaroi kreu i partisë demokratike shqiptare...

APP apel autoriteteve kontraktore: Dorëzoni formularin standard të kontratave të lidhura!

Autoritetet kontraktore duhet të dorëzojnë formularin standard të raportimit të zbatimit të kontratës pranë Agjencisë së Prokurimeve Publike. Paralajmërimi ka ardhur nga APP, e cila...

Banori apel: Rama të në hapë rrugët, jemi fshat shumë i...

Një banor i fshatit Selishtë në Mat i ka bërë apel qeverisë përmes Ora News, që ti vijë në ndihmë dhe ti hapë rrugët. Në...

Të izoluar në dëborë, banorët e Ostrenit apel për ndihmë

Moti i keq që ka mbërthyer vendin prej kohësh, ka bllokuar mijëra banorë në zonat më të thella rurale të vendit. Nga Ostreni i...

Izolohet nga bora fshati në Dibër, banorët apel për ndihmë

Dibra është një prej qarqeve më të prekur nga reshjet e borës e për pasojë janë shfaqur problematika të ndryshme, kryesisht në bllokimin e...

Aurela Gaçe apel studentëve: Mos lejoni që historia të përsëritet!

Protesta e studentëve ka nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale, ndërkohë që disa personazhe publike kanë reaguar në mbështetje të kauzës së tyre. Së...

Zhduket prej 24 orësh gruaja nga Fieri, familja apel

Një 56-vjeccare nga Fieri është zhdukur prej 24 orësh pa asnjë gjurmë. Mësohet se shtetasja Liljana Tafa nga fshati Zhupan ka humbur kontaktet me...

Taksë 100% për mallrat serbe, BE apel Kosovës: Të hiqet menjëherë!

Pas taksimit të produkteve serbe me 100 për qind nga Kosova, ka reaguar edhe përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Ajo ka...

Rexhepi ”në dorën” e Apelit, kërkon lirimin përmes avokatit

Në Gjykatën e Apelit Tiranë ka nisur seanca ndaj Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja. Përmes avokatit të tij, djali i deputetit...

EDITORIAL

Idiotët e Rilindjes

Skandali i Rilindjes me mosnjohjen e dekretit të Presidentit për shtyrjen e 30 qershorit u duk se...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...