E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Apartamente

Etiketim: apartamente

Rikthimi i studentëve rrit qiratë e apartamenteve në Tiranë

Rikthimi i studentëve në prag të fillimit të vitit të ri akademik në  kryeqytet ka shtuar ndjeshëm kërkesën për apartamente me qira dhe si...

“Fluturojnë” çmimet e apartamenteve/ Ekspertët e pasurive të paluajtshme shpjegojnë arsyet

Çmimet e apartamenteve në kryeqytet kanë ndjekur një trend rritës nga viti në vit, duke bërë që të kushtojnë më shumë për xhepat e...

Sekuestrimet e mëdha të 2018 – Zbardhet raporti me 8 dosjet...

Troje, toka, hotele, apartamente, llogari bankare, janë miliona euro pasuri të vëna nën sekuestro nga Prokuroria e Krimeve të rënda gjatë vitit të shkuar....

Çmimet e apartamenteve në Tiranë më të shtrenjtat në rajon

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe...

Legalizohen 300 apartamente në Kashar

Pas shumë veshtirësish dhe vite pritje në zonën e Kasharit janë legalizuar mbi 300 apartamente dhe mbi 60 dyqane. Kreu i Aluiznit Artan Lame dorëzoi...

Norvegjezët mësyjnë Shqipërinë, blejnë qindra apartamente në Sarandë

Arben Çipa, president i “Cipa Tours” i ftuar në “Tonight Ilva Tare” bëri me dije se mbi 300 familje norvegjeze kanë blerë apartamente në...

Në pranga ”bosi” që mashtronte për apartamentet në Tiranë

3 vite më parë Namik Pelivani u arrestua nën akuzën se kishte mashtruar pronarët e truallit se do t’u jepte apartamente pas ndërtimit të...

Shtrenjtohen apartamentet, paratë e krimit përpijnë kursimet e shqiptarëve

Çmimet e apartamente po shtrenjtohen dukshëm në Tiranë, duke reflektuar kërkesën e lartë, që po vjen kryesisht nga burime informale. Kredia (për individë dhe...

Çmimet e apartamenteve në 2018-ën

Ndërtuesit thonë se do të ketë rritje të çmimeve të apartamenteve në kryeqytet. Në disa zona, për të qenë më të saktë. Për shembull...

A do të rriten çmimet e apartamenteve në 2018? Ja çfarë...

Ndërtuesit presin që në qendër dhe brenda zonës së Unazës së Madhe çmimet do të jenë në rritje, teksa pohuan se në periferi pritet...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com