E hënë, Qershor 24, 2019
Ballina Etiketimet Antimafia Italiane

Etiketim: Antimafia Italiane

Mega-operacion nga antimafia italiane, arrestohen 38 “bosat” e kokainës

Finalizohet një megaoperacion në Kalabri të Italisë me qëllim goditjen e mafias Ndrangheta. Operacioni i këtij mëngjesi, 9 korrik 2018 ka çuar në pranga 38...

FOTO/ Antimafia Italiane: Shqiptarët ‘zotërit’ e drogës në Brindisi. Ja lidhjet...

Drejtoria e Antimafias Italiane (DIA) ka bërë publik raportin e vitit 2017, për hetimet e saj. Për rajonin e Brindisit, DIA krahas klaneve vendase...

Itali, shkatërrohet mafia kineze që trafikonte mallra në Europë, 33 të...

Antimafia Italiane ka ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm një megaoperacion i koduar "China Truck" i cili ka shkatërruar një organizatë...

EDITORIAL

Fushata e PS në kisha është e dënueshme. Reagon ashpër Kisha Ortodokse

Fushata e PS për zgjedhjet e 30 qershorit jo vetëm nuk është e ligjshme dhe kushtetuese. por...

FORUM

Radio gjermane DW: Luftë dhe paqe e llojit Trump

Nga DW/ Çfarë strategjie po ndjek Donald Trump në Lindjen e Afërt dhe të Mesme? Me agresivitetin e...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan” po destabilizon Shqipërinë

PROF. DR. KASTRIOT ISLAMI  Dy pyetje shtrohen këto ditë në tavolinat e bisedave mes shqiptarëve: i) kush e mbështet...