E mërkurë, Korrik 24, 2019
Ballina Etiketimet Antikushtetuese

Etiketim: Antikushtetuese

Taksa antikushtetuese që qeveria po vendos mbi naftën

Nga Klodian TOMORRI Asgjësimi i Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një situatë ku qeveria mund të dhunojë qytetarët sa herë që ka oreks dhe dëshirë. Rasti...

Shpallet antikushtetuese “Obamacare”

Një gjyqtar federal në Shtetet e Bashkuara e shpalli antikushtetues të premten paketën ligjore të sistemit të sigurimit universal shëndetësor të njohur si “Obamacare”....

Artistët-deputetëve: Shembja e teatrit, antikushtetuese

Aleanca për mbrojtjen e teatrit kanë mbajtur një deklaratë përpara votimit në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese për dekretin e presidentit sa i përket teatrit....

PD denoncon marrëveshjen Marku-Xhafaj: Antikushtetuese, po bëjnë SPAK privat

Partia Demokratike ka denoncuar sot marrëveshjen mes Ministrit të Brendshëm dhe Prokurores së Përgjithshme, e cila sipas saj, e vendos Prokurorinë në shërbim total...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...