E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Anti-informaliteti

Etiketim: Anti-informaliteti

35% e bizneseve në evazion fiskal, Anti-informaliteti: Në 4 muaj u...

Gjatë fushatës 4 mujore të antiinformalitetit, kontrollet tatimore kanë kapur në shkelje të ligjit plot 2651 biznese në të gjithë vendin. Referuar të dhënave...

”Anti-informaliteti” çon në pranga 5 zyrtarë, terror në 12 qarqet e...

44 persona janë vënë në prangat e policisë gjatë aksionit të ani-informalitetit, mes tyre 5 zyrtarë të administratës. Teksa bëri një bilanc të aksionit,...

Anti-informaliteti godet edhe kambistët

Pesë kambistë janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht në gjendje të lirë në kuadër të aksionit anti-informalitet, pasi kryenin këmbimin valutor...

Anti-informaliteti nuk rriti të ardhurat

Që prej fillimit të muajit korrik, qeveria ka nisur një betejë frontale me informalitetin, teksa inspektorët e tatimeve dhe doganave janë lëshuar në terren...

Anti-informaliteti, Denaj: Luftë pa pushim, në çdo magazinë

Aksioni anti-informalitet ka goditur një tjetër rast të fshehjes së produkteve të akcizës. Në një inspektim të një subjekti nga Ministria e Financave është...

Anti-informaliteti, zv.ministri: Aksioni po tregon efekt pozitiv

Qeveria në këtë sezon veror, ka dy aksione: Anti-informalitetin dhe ''Plazh i lirë''. Në kuadër të fushatës së anti-infomralitet të shtrirë në të gjithë...

Anti-informaliteti, Rama-komentuesit: Më shumë gaz makinës së shtetit

Të shumta janë komentet pas postimit të kryeministrit Edi Rama në rrjetet sociale ku publikonte një tjetër rast të bllokimit të një pike karburanti...

Anti-informaliteti, zv/ministri: Shkelësi kryesor është biznesi i madh

Zv/ministri i Financave dhe Ekonomisë, Elton Haxhi deklaroi se nga aksioni anti-informalitet që po zhvillohet në çdo cep të vendit, shkeljet më të mëdha...

Anti-informaliteti mbyll muajin e 2-të/ Regjistrohen 4467 biznese të reja, mbyllen...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka përmbyllur muajin e dytë të aksionit anti- informalitet. Nga të dhënat për gjatë këtyre dy muajve janë përfunduar...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...