E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Anglisë

Etiketim: Anglisë

“Vajza ime gati vdiq”, Boris Johnson përballet me të papriturën në...

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson, u “zu ngushtë” nga një person teksa po vizitonte spitalin ‘’Whipps Cross’’. Aktivisti, Omar Salem është pjesë e Partisë...

Manchester United nuk vonon, gjen trajnerin për sezonin e ri

Një lajm bombastik po qarkullon në mediat angleze. Duket se Manchester United e ka zgjedhur trajnerin për vitin e ardhshëm. Bëhet fjalë për trajnerin aktual...

Belgjika fitoi kundër Anglisë, Januzaj futbollisti i dytë shqiptar që merr...

Belgjika fitoi pastër 2-0 kundër Anglisë duke shkruar historinë në Botëror, pasi për herë të parë kjo kombëtare arriti të renditej e 3 dhe...

200 mijë kolumbianë duan përsëritjen e ndeshjen ndaj Anglisë

Një peticion i firmosur nga rreth 200 mijë njerëz, më saktësisht 192.550 vetë, kanë kërkuar që ndeshja mes Anglisë dhe Kolumbisë, e vlefshme për...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...