E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Angli

Etiketim: angli

Zhduken në mënyrë të mistershme dy vajza shqiptare në Angli

Dy vajza shqiptare, njëra 14 dhe tjetra 17 vjeçe, janë zhdukur në mënyrë të mistershme në Angli. Policia e Cardiff, ka publikuar fotografitë e dy...

Fermë droge në Angli/ Kapen dy shqiptarë, i treti merr arratinë

Dy shqiptarë të arrestuar pak ditë më parë në Angli po përballen me procedurat e dëbimit, ndërsa një i tretë është ende në kërkim...

Angli/ Ruante shtëpinë me 132 mijë euro drogë, burg shqiptarit

Një shqiptar është dënuar me 12 muaj burg në Angli. Mediat vendase raportojnë se bëhet fjalë për 39-vjeçarin Shpëtim Hysenlikaj, i cili qëndronte ilegalisht...

Daily Star Sunday: Bandat shqiptare përmbytin me kokainë rrugët e Anglisë

Bandat e Shqipërisë po e përmbytin Britaninë me kokainë të “klasit të lartë”, shkruan Daily Star Sunday. E quajtura “shampanja” pluhur, e cila është mbi...

Shqiptari përfundon në banësë bashkë me makinën, britanikët: Ishim në gjumë

Craig Collins dhe familja e tij ishin në gjumë, kur E. Prendaj përfundoi me makinën e tij Ford Focus në shtëpinë e tyre në...

Trafikonte armë me postë drejt Anglisë, Prokuroria kërkon 12 vite burg...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Sajmir Cullhajn, i cili tentoi të kalonte armë drejt Anglisë nëpërmjet aeroportit të...

Kokainë, armë e jetë luksoze, shqiptarët çmendin Anglinë

Një nga gazetat më të mëdha britanike ‘Synday Express’ i ka kushtuar një faqe të tërë bandën shqiptare ‘Hellbanianz’, që sipas saj shet kokainë...

Pagoi 10 mijë paund për Angli, shqiptari gjen burgun (Emri)

Një shqiptar i cili deklaroi në polici se u trafikua në Britani të Madhe nga trafikantët e qenieve njerëzore u la në burg pasi...

Policia gjermane në hall me shqiptarët

Shqiptarët përdorin mbërritjen në Gjermani si turistë dhe kjo për të shkuar në Britani. ''Gjithçka filloi në vitin 2015'', thotë Jörg Ristow, i Policisë...

Këta janë dy shqiptarët e kapur me 8 milion paund drogë...

Gjykata në Angli ka shpallur fajtor përt trafik drogë, dy shqiptarët e arrestuar. Haxhi Shehu, 34 vjeç dhe Fitim Prenci, 39 vjeç me banim në...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com