E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Angli

Etiketim: angli

Krijesa misterioze, një dhelpër e rrallë e zezë (FOTO)

Në pamje të parë kjo kafshë e errët mund të ngatërrohet me një qen, por krijesa misterioze në fakt është një dhelpër e rrallë...

Miqësoret e luksit: Angli-Spanjë dhe Itali-Gjermani, e mbyllin barazim

Në ditën kur Federata zyrtarizoi konfirmimin e Gareth Southgate në pankinën e Anglisë, Spanja u ka prishur në të 96’ festën ishullorëve, duke barazuar...

Trafikimi i shqiptarëve drejt Anglisë, 3500 euro për një kartë polake

Një nga skemat e trafikimit të Shqiptarëve drejt Anglisë, është ajo e pagesës së një shume të konsiderueshme, prej 3500 dhe për të marrë...

10 kandidatët për postin e trajnerit të Anglisë/Lista

Pas vetëm 67 ditëve, Sam Allardyce nuk është më trajner i Anglisë, pasi u përfshi nga një skandal duke biseduar me disa agjentë sesi...

Kthehet në shkollë ndryshe, askush nuk e njeh (FOTO)

Gjatë pushimeve verore, dicka e pazakontë ndodhi me një nxënës. Me nisjen e viti të ri shkollor, në klasë kur Kelly u kthye, askush...

Peshkopi në Kishën e Anglisë, rrëfen se është homoseksual

Peshkopi i Grantham është bërë i pari peshkop në Kishën e Anglisë që ka zbuluar publikisht se është homoseksual dhe në një marrëdhënie. "Daily Express",...

Ambasadori i ri i Britanisë në Tiranë: Ikëm nga BE, por...

U prezantua zyrtarisht ambasadori i ri i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman, i cili theksoi se marrëdhëniet diplomatike midis dy vendeve mbeten...

Emigrantët shqiptarë në Kalais vazhdojnë t’i drejtohen Britanisë

Të pa shqetësuar nga referendumi britanik për të dalë nga BE-ja, imigrantët shqiptarë janë grumbulluar në Kalais, në pritje të trafikimit të paligjshëm përgjatë...

Humor anglez/Nis peticioni: Të luhet sërish ndeshja me Islandën

Pas humbjes së djeshme përballë Islandës, mediat në Angli e kanë kryqëzuar kombëtaren. Komentet negative për skuadrën e britanike nuk mungojnë as në faqet...

Pse tallen me ne politikanët anglezë?

"Kondicionerët tregojnë se jemi dhi e zgjebosur, por ama me bishtin përpjetë, ngrohemi me energji të kushtueshme. Si ta paguajmë energjinë??? I fusim një...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Rënia e demokracisë

Nga Mesila Doda - Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka...

5 vite më parë. Momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com