E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Angli

Etiketim: angli

Horrori në kamion, kush janë dy vëllezërit që akuzohen për vrasjen...

Ngjarja horror në Angli, ku 39 persona u gjetën të pajetë brenda një kamioni frigoriferik, vijon të jetë kryefjalë e autoriteteve britanike. Detektivët që...

Angli, viktimat në “arkivolin metalik” kanë kërkuar ndihmë dhe janë përleshur...

Departamenti i policisë së Essex raportoi se në mjetin ku gjetën vdekjen 39 persona, janë gjetur trupa të gjakosur dhe gjurmë gjaku në derën...

15 orë brenda frigoriferit në temperaturë -25 gradë. Si humbën jetën...

Lajmi i djeshëm nga Britani e Madhe, ku tregonte për vdekjen e 39 personave shokoi mbarë botën. 39 viktimat u gjendën të vdekur brenda...

Gjendet një kamion i dytë me njerëz në Angli

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën...

Ndodh në Angli, të shënosh me kokë nga mesi i fushës...

Në futboll kemi parë shpesh gola të veçantë, të shënuar nga pozicione të ndryshme, por vështirë se do të keni parë një të tillë...

Fotot/ Policia angleze vë në alarm qytetarët: Na ndihmoni të gjejmë...

Dy shqiptarë janë duke u kërkuar me ngulm nga Policia britanike, për shkak se dyshohet të kenë lidhje me një vrasje të ndodhur pak...

Përleshen dy grupe të rinjsh në Angli, humb jetën 15 vjeçari...

Një 15-vjeçar shqiptar është viktima e radhës e sulmeve me thikë që po ndodhin këto kohë në Britani. Sipas mediave britanike 15 vjeçari Elton...

I morën jetën shqiptarit në Angli, në pranga dy napoletanë

Serxhio Marku është 21-vjeçari shqiptar, të cilit iu mor jeta javën e kaluar në banesën e tij në Angli. I riu u gjet i...

Të burgosurit shqiptarë në Angli përdorin telefona celularë për të folur...

Shqiptarët e dënuar në Britani, përdorin celularë nga burgu, duke sfiduar kështu qeverinë që ka akorduar miliona euro për të rritur sigurinë. Shkrimi i...

Forcat e SHBA-së, Anglisë dhe Gjermanisë zbarkojnë në Shqipëri

Shqipëria mirëpret stërvitjen ushtarake me pjesëmarrjen më shumë vendeve aleate e partnere "Albanian Effort 19". Lajmin e ka publikuar ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...