Ballina Etiketimet Angela Merkel

Etiketim: Angela Merkel

Merkel mbështet Ballkanin: Të presim vjeshtën me optimizëm për negociatat

Kancelaria gjermane Angela Merkel ka mbështetur idenë e zgjerimit të Bashkimit Europian edhe në vendet e Ballkanit Perëndimor. Në konferencën për mediat pas përfundimit...

Rama bën për të qeshur Merkel, por Shqipëria merr më pak...

Në Poznan të Polonisë është mbajtur këtë të premte dita e dytë e samitit midis liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe shteteve kryesore të Bashkimit...

Frikë për shëndetin e Merkel, dridhet sërish (VIDEO)

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është filmuar sërish nga kamerat duke u dridhur në një ceremoninë e ''lamtumirës'' për ministren Katarina Barley, e cila do...

Padia për Tiede, këshilltari i Merkel: Rama shumë shpejt i akuzuar

Këshilltari i kancelares gjermane, Angela Merkel, Martin Henze ka reaguar pas lajmit se kryeministri Edi Rama ka paditur gazetarin e ''Bild'', Piter Tiede që...

Maqedonia merr datën e negociatave, Shqipëria e Ramës askund

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u zotua se do të bëjë çdo gjë të mundur për të caktuar një datë për fillimin e bisedimeve të...

Merkelin e kapin dridhjet teksa dëgjon himnin kombëtar

Dehidratim. Kështu i shpjegoi Angela Merkel dridhjet e forta që e kapën atë sot ndërsa ajo ishte duke e mirëpritur presidentin ukrainas Ëolodimir Zelenski...

Angela Merkel gati sa nuk rrëzohet në takimin me homologun e...

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e cila u ndje keq teksa i dridhej trupi gjatë takimit me prsidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky gjatë mëngjesit...

Merkel, Presidente e Këshillit Europian? “Financial Times”: Me shumë mundësi!

Sipas ”Financial Times”, mes kandidatëve që janë në tavolinë, më i mundshmi është ai që e sheh Kancelaren Merkel si presidente të Këshillit Europian. Fërkime...

Merkel në krye të BE; Kandidate për të drejtuar Komisionin Europian

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka mohuar vazhdimisht synimin për të vazhduar të qëndrojë në politikë pas mbylljes së mandatit si shefe ekzekutivi, por...

A do të bjerë koalicioni i Angela Merkelit?

Nga Leonard Schuette Për një parti që predikon ungjillin e solidaritetit, pikërisht solidariteti është gjëja po i mungon më shumë sot Partisë Social Demokrate Gjermane...

EDITORIAL

ZYRTARE/ “Venecia” tërhiqet: Presidenti Meta nuk ka “tejkaluar kompetencat”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot pas publikimit të opinionit zyrtar të Komisionit të Venecias...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com