Ballina Etiketimet Angela Merkel

Etiketim: Angela Merkel

Mynih/Merkel reagon pas 16 orësh, e bëjnë fajtore: Je shumë vonë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur më në fund pas 16 orësh, ku pesë fëmijë, dy të rinj dhe dy të rritur u vranë...

Merkel përgjegjëse për sulmin në Munih? Qytetarët: Të jap dorëheqjen

Kancelarja gjermane Angela Merkel po përballet me një reagim të zemëruar si qyteti i Munihut është në panik për shkak të gjendjes terrorizuese. Skenat e...

A janë shenjat e dorës një provë që ka një Iluminat...

Spekulimet në rritje se një shoqëri e fshehtë brenda BE-së, kanë ardhur pasi figura të larta janë kapur me të njëjta sinjale dore, të...

BE kërcënon turqinë!

Gjermania ka paralajmëruar Turqinë se nëse kthen dënimin me vdekje do të mbyllen diskutimet për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Kujtojmë se Turqia përfundoi 3...

Merkel: Refugjatët sollën terroristët

Kancelarja Angela Merkel ka pranuar një nga problematikat më të përfolura të politikës së saj të dyerve të hapura për emigrantët në mitingun e...

Gjermanët duam referendum; Merkel “arrogante” hesht

Kancelarja Anglea Merkel po përballet me një skenar makthi, pasi një deputete gjermane tha se Berlini ka nevojë për të mbajtur një referendum ndaj...

Merkel në makth; “Gjermania kërkon të çlirohet nga skllavëria e BE-së”

Angela Merkel është e rrethuar dhe po përballet me thirrjet për një referendum të popullit gjerman, që e quajnë vendin e tyre si një...

Merkel kërcënon Londrën: Nëse nuk dilni nga BE, ju nxjerrim ne!

Nëse Britania e Madhe nuk kërkon daljen nga Bashkimi Europian, këtë gjë do ta bëjë vetë europa. Parlamenti Europian i mbledhur në një seancë të...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Piktori e bëri shtetin që të mos e duan edhe shqiptarët

Nga: Kim Mehmeti Shqipëria nuk është e rrezikuar nga ambiciet e një Kryeministri që donë t’i kontrollojë të...

Ylli Manjani: Ja arsyet përse Shqipëria duhet të ndahet nga Edi Rama

Nga Ylli Manjani Ka shumë arsye përse Shqipëria duhet të ndahet nga Edi Rama. Shumë! Por njëra është më...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com