Ballina Etiketimet Angela Merkel

Etiketim: Angela Merkel

Angela Merkel, kancelarja e zbutur

Realiteti i qeverisjes së Angela Merkelit nuk shkon me pretendimin që ka Gjermania për veten. Fjalimi i kancelares në Bundestag tregoi, se koalicioni nuk...

Merkel ”promovon” Ramën: Është edhe artist

Në Instagramin zyrtar të kancelares gjermane, Angela Merkel, është publikuar një foto e saja me kryeministrin Edi Rama. Fotografët kanë kapur momentin kur kreu i...

Takimi Mitsotakis-Merkel, diskutohet për integrimin e Ballkanit Perëndimor

Kancelarja Angela Merkel ka pritur për herë të parë në vizitë zyrtare kryeministrin e ri grek,  Kyriakos Mitsotakis. Vizita në Berlin e kryministrit grek është...

CDU mbështet kandidimin e Vjosa Osmanit: Politikanët e rinj, energji dhe...

Nicolas Loeber, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka reaguar pasi Lidhja Demokratike e Kosovës e ka caktuar...

“Kam gjak gjerman”, Merkeli nuk mban dot të qeshurën me deklaratat...

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk mundi ta mbante veten në një konferencë për shtyp në të cilën Presidenti amerikan Donald Trump pretendoi se do...

Johnson ndërron mendje: Dua një marrëveshje për Brexit

Sot në Paris, kryeministri britanik Boris Johnson përkrah Emmanuel Macron tha se ai "dëshiron" një marrëveshje për Brexit-in. "Unë dua një marrëveshje", tha Johnson para...

Merkel: Evropa bashkohet, me vendet e Ballkanit Perëndimor

“Evropa do të bashkohet vërtet kur të gjitha vendet në Ballkanin Perëndimor bëhen anëtare të Bashkimit Evropian”. Kështu ka deklaruar kancelarja gjermane Angela Merkel....

Merkel fillon pushimet, ja ku po pushon kancelaria gjermane

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i vendit, Frank-Walter Steinmeier gjenden aktualisht në Alto Adixhe për një periudhë pushimesh. Pas një viti, Angela Merkel rikthehet...

Profil/ Udhëtimi i Angela Merkel drejt majave të pushtetit

Nga vajza e një prifti në Gjermaninë Lindore në femrën e parë kancelare: Më 17 korrik Angela Merkel mbush 65 vjeç. DW sjell pjesë...

Angela Merkel feston sot ditëlindjen, sa vjeç mbush kancelarja gjermane

Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot feston ditëlindjen. Ajo mbush plot 65-vjeç. Megjithatë, viti i fundit për Merkel nuk ka qënë i mirë në aspektin e...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com