E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Angela Merkel

Etiketim: Angela Merkel

Si reagoi Rama kur dëgjoi kushtet e reja të Angela Merkel...

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani u cilësia si sukses nga PS-ja, pasi për herë të katërt, sipas tyre, Shqipërisë iu hapën negociatat. Ndërkohë...

A ka marrë Ilir Meta një letër nga Kancelarja Merkel për...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka komentuar raportet me ndërkombëtarët dhe qëndrimin e tyre për 30 qershorin. Duke folur përballë gazetarit Çim Peka, Presidenti...

Merkel, asnjë premtim Ramës: Për negociatat vendos Bundestagu, në fund të...

Kancelaria gjermane Angela Merkel ka reaguar pas takimi që pati me kryeministrin Edi Rama, sot në Berlin. Në një njoftim zyrtar, zyra e Merkel...

Angela Merkel, kancelarja e zbutur

Realiteti i qeverisjes së Angela Merkelit nuk shkon me pretendimin që ka Gjermania për veten. Fjalimi i kancelares në Bundestag tregoi, se koalicioni nuk...

Merkel ”promovon” Ramën: Është edhe artist

Në Instagramin zyrtar të kancelares gjermane, Angela Merkel, është publikuar një foto e saja me kryeministrin Edi Rama. Fotografët kanë kapur momentin kur kreu i...

Takimi Mitsotakis-Merkel, diskutohet për integrimin e Ballkanit Perëndimor

Kancelarja Angela Merkel ka pritur për herë të parë në vizitë zyrtare kryeministrin e ri grek,  Kyriakos Mitsotakis. Vizita në Berlin e kryministrit grek është...

CDU mbështet kandidimin e Vjosa Osmanit: Politikanët e rinj, energji dhe...

Nicolas Loeber, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka reaguar pasi Lidhja Demokratike e Kosovës e ka caktuar...

“Kam gjak gjerman”, Merkeli nuk mban dot të qeshurën me deklaratat...

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk mundi ta mbante veten në një konferencë për shtyp në të cilën Presidenti amerikan Donald Trump pretendoi se do...

Johnson ndërron mendje: Dua një marrëveshje për Brexit

Sot në Paris, kryeministri britanik Boris Johnson përkrah Emmanuel Macron tha se ai "dëshiron" një marrëveshje për Brexit-in. "Unë dua një marrëveshje", tha Johnson para...

Merkel: Evropa bashkohet, me vendet e Ballkanit Perëndimor

“Evropa do të bashkohet vërtet kur të gjitha vendet në Ballkanin Perëndimor bëhen anëtare të Bashkimit Evropian”. Kështu ka deklaruar kancelarja gjermane Angela Merkel....

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com