Ballina Etiketimet Anetare

Etiketim: anetare

“Mos ma prek Çentralin” protesta në Sarandë (Video)

Qytetarë dhe anëtarë të shoqërisë civile janë mbledhur sot përpara plazhit të Çentralit në Sarandë për të kundërshtuar punimet që po bëhen aty. Prej disa...

KLGJ hap garën për anëtarët jo gjyqtarë për Gjykatën e Lartë

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur garën për anëtarët jo gjyqtarë për Gjykatën e Lartë. Në mbledhje do të bëhet i ditur sistemi i pikëzimit...

Zgjedhjet janë anuluar, por “Ushtarët e Ramës” në KQZ vazhdojnë shkeljen...

Nën urdhrin e Edi Ramës, katër anëtarë të KQZ-së vazhdojnë të shkelin me dy këmbët Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë. Dekreti i Presidentit Ilir Meta...

Mbetet me dy anëtarë, Gjykata e Lartë zyrtarisht në kolaps

Gjykata e Lartë mbetet vetëm me dy anëtarë, duke e çuar institucionin zyrtarisht në kolaps. Kjo pasi, Kolegji i Posaccëm i Apelimit ka shkarkuar...

Në cilat vende të BE-së familjet shpenzojnë më së shumti në...

Shtetet baltike, anëtare të Bashkimit Europian kanë një nivel të lartë të shpenzimeve familjare ne alkool krahasuar me vendet e tjera në bllok, sipas...

Emërimi i Martin Selmayr “përçan” Brukselin

Anëtarë të Parlamentit Europian kanë dënuar emërimin e beftë të Martin Selmayr si Sekretarin e Përgjithshëm të Komisionit Europian. Gjatë një debati plenar në...

Basha kujton parimin: Një anëtar një votë në të gjitha vendimmarrjet...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një status në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka dhënë një mesazh të qartë sa i takon...

Rama i delegon zëvendëses Mesi një kompetencë të rëndësishme…

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi është ngarkuar me një detyrë specifike të përhershme nga kryeministri i vendit, Edi Rama. Ajo është caktuar si anëtare e përhershme e...

Zbulohet SMS-ja e kryetarit: Thirrje anëtarëve për të votuar Bashën

Nesër në selinë blu ka zgjedhje, ku votohet për kryetarin e partisë. Mbi këtë, dy kandidatët punojnë edhe sot për të mbedhur vota. Kështu...

BE mund të “zëvendësojë” Britaninë me … Maqedoninë! Kërkesa për Shqipërinë

Maqedonia ka shtrënguar përpjekjet e saja për t'u bashkuar me Bashkimin Europian. Vendi po dyfishon përpjekjet për të "zëvendësuar" Mbretërinë e Bashkuar si anëtari i...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com