Ballina Etiketimet Andrea Pirlo

Etiketim: Andrea Pirlo

Pirlo befason me deklaratën: Origi ishte për tu rrahur nëse…

Andrea Pirlo, nga studiot e “Sky Sports” lëshon kritika të forta ndaj dyshes së Totenhemit, Eriksen-Dele Ali, por çuditërisht “njollos” edhe paraqitjen e Divok...

Zyrtare/ Andrea Pirlo merr drejtimin e Juventusit

Pas karrierës së suksesshme si futbollist, Andrea Pirlo është gati të konfirmojë vlerat e tij edhe në pankinë. Ish-mesfushori i Milanit dhe Inter ka arritur...

Juventusi zgjedh trajnerin e ri, stoli i besohet Andrea Pirlos

Andrea Pirlo do të nisë karrierën si trajner. Mesfushori që ka shkëlqyer me fanellat e Milanit dhe Juventusit, do ta fillojë punën e tij...

A është Tonali pasardhësi i tij tek Italia? Ja si përgjigjet...

Andrea Pirlo, ish-mesfushori i përfaqësueses së Italisë foli në lidhje me shortin për Kampionatin Europian 2019, për U-21. I emëruar ambasador i U-21 për Euro...

Pirlo: Nuk do të habiste largimi i Dybala-s, ja çfarë duhet...

Ish-mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo ka folur për të ardhmen e Paulo Dybala-s, duke analizuar dhe momentin e vështirë që po kalon futbollisti argjentinas....

Pirlo mund të luajë sërish futboll, mesfushori merr një ofertë

Andrea Pirlo mund të kthehet të luajë futboll një vit pas tërheqjes së tij nga fushat e blerta. Një klub gjysmë-profesionist australian i ka...

Nga Lampard te Totti, ja emrat e personazheve që do të...

Andrea Pirlo ka vendosur të tërhiqet nga futbolli pak muaj më parë dhe 21 majin e ardhshëm do të zhvillojë ndeshjen e lamtumirës në...

Juventus rikthen Pirlon, por këtë herë jo “magjistarin”

Juventus nënshkruan me Pirlon, por jo me Andrean. Bëhet fjalë për djalin e tij, Nikolo. “Corriere di Torino” raporton se ai do t’i bashkohet...

10 futbollistët e pasur, edhe para se të nisin që të...

Kur një futbollist nënshkruan kontratën e parë profesionale me një klub të madh, ai futet në listët e njerëzve të pasur. Fillimisht një gjë...

Pirlo heq dorë nga pensionimi, luan në Peru?

Andrea Pirlo mund ta luajë edhe një ndeshje më shumë në karrierën e tij, pasi Universitario de Deportes në Peru ka konfirmuar se i...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...