Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Andi Bushati: Nuk ka më Dit(të)mirë në PS

Nga Andi Bushati - Një luzmë mediash pro qeveritare i janë vërsulur Ditmir Bushatit, për fajin e vetëm se ka sulmuar “pronarin” real të...

Andi Bushati: Rama për Shkodrën bëri pakt me banditët

Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të Valdrin Pjetrit, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajate, atë të justifikimit. Në...

Ilir Meta, një armik që na duhet

Nga Andi Bushati Sa më shumë që po luftohet nga Edi Rama, aq më tepër Ilir Meta po mbështetet tek i vetmi aleat që i...

Andi Bushati: Hipokrizia ndërkombëtare me krizën shqiptare

Nga Andi Bushati - Shumica e diplomatëve në Tiranë, sa herë pyeten së fundi për krizën shqiptare, japin një përgjigje standard: “Ne, në këtë rast...

Andi Bushati: Ditmiri “viktima” e asamblesë PS, sistemi putiniano-erdoganesk

I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, analisti Andi Bushati u ndal të komentojë Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste...

Solidariteti me Haradinajn përtej dritë hijeve të Ramushit

Nga Andi Bushati: Ramush Haradinaj nuk është një ëngjëll. Përtej aureolës së komandantit trim të UÇK, që ende mban të varrosur në pragun e shtëpisë...

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të...

Andi Bushati: Kryeministri ka kapur gjithçka, tani po mbyll edhe mediat...

Nga Andi Bushati - Disa diplomatë, OSBE-ja, shoqatat ndërkombëtare të lirisë së shtypit dhe ato shqiptare të të drejtave të njeriut, po reken më kot...

Bushati: Politika ka nisur lojën e presionit

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 analizoi me detaje situatën politike në vend, ndërsa u ndal edhe tek përplasja...

Andi Bushati: Më datë 30 qershor socialistët dështuan, ja pse

Analisti Andi Bushati i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24” tha se më datë 30 qershor, socialistët dështuan. Bushati nënvizoi se Rama më...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...

Shpërthen Dritan Kaba ndaj Albin Kurtit dhe Andi Bejtjes

Nga Dritan Kaba - Sot analisti Andi Bejtja në një status në Facebook, shpreh entuziazmin e tij për...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com