E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të...

Andi Bushati: Kryeministri ka kapur gjithçka, tani po mbyll edhe mediat...

Nga Andi Bushati - Disa diplomatë, OSBE-ja, shoqatat ndërkombëtare të lirisë së shtypit dhe ato shqiptare të të drejtave të njeriut, po reken më kot...

Bushati: Politika ka nisur lojën e presionit

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 analizoi me detaje situatën politike në vend, ndërsa u ndal edhe tek përplasja...

Andi Bushati: Më datë 30 qershor socialistët dështuan, ja pse

Analisti Andi Bushati i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24” tha se më datë 30 qershor, socialistët dështuan. Bushati nënvizoi se Rama më...

Andi Bushati: Shqiptarët e pinë viagrën e rezistencës

Nga Andi Bushati Të yshtur nga shakaja dy kuptimshe e Edi Ramës se “shqiparëve nuk ju ngrihet”, një pjesë e kritikëve të qeverisë kanë qenë,...

Bushati: Shqiptarët do heqin si me Hitlerin për të rrëzuar Ramën

Analisti Andi Bushati i ftuar në “News 24” tha se shqiptarët do të heqin më keq se me Hitlerin për ta rrëzuar nga pushteti. Bushati...

“Mblodhi banditët e veriut”,Bushati: Po shkojmë drejt një regjimi

Analisti Andi Bushati deklaroi për “News 24” se me këtë që ndodhi sot po shkojmë drejt një regjimi. Bushati theksoi se Rama po tenton t’i...

Bushati: Edhe Erdogani do ta kishte zili “Rilindjen”

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në Neës 24 foli për krizën politike, aktorët në lojë si dhe për faktin se si...

Andi Bushati: Kamikazët e Kolegjit, një provë më shumë se zgjedhjet...

Nga Andi Bushati - Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e...

Andi Bushati: Këta banditë, nuk duhen thjeshtë të përmbysen politikisht, ata...

Nga Andi Bushati - Këtë të mërkurë në mbrëmje, ndërsa Edi Rama fliste urtësisht në një intervistë të TV publik, në të gjitha ekranet...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...