E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Andi Bushati

Etiketim: Andi Bushati

Andi Bushati: Raporti i ODHIR, si pasqyrë e rregjimit që po...

Nga Andi Bushati - Askush nuk ka pritur të lexojë konkluzionet përfundimtare të ODHIR-it për të kuptuar se votimet e 30 qershorit ishin një farsë. Madje...

Andi Bushati: Nuk ka më Dit(të)mirë në PS

Nga Andi Bushati - Një luzmë mediash pro qeveritare i janë vërsulur Ditmir Bushatit, për fajin e vetëm se ka sulmuar “pronarin” real të...

Andi Bushati: Rama për Shkodrën bëri pakt me banditët

Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të Valdrin Pjetrit, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajate, atë të justifikimit. Në...

Ilir Meta, një armik që na duhet

Nga Andi Bushati Sa më shumë që po luftohet nga Edi Rama, aq më tepër Ilir Meta po mbështetet tek i vetmi aleat që i...

Andi Bushati: Hipokrizia ndërkombëtare me krizën shqiptare

Nga Andi Bushati - Shumica e diplomatëve në Tiranë, sa herë pyeten së fundi për krizën shqiptare, japin një përgjigje standard: “Ne, në këtë rast...

Andi Bushati: Ditmiri “viktima” e asamblesë PS, sistemi putiniano-erdoganesk

I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, analisti Andi Bushati u ndal të komentojë Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste...

Solidariteti me Haradinajn përtej dritë hijeve të Ramushit

Nga Andi Bushati: Ramush Haradinaj nuk është një ëngjëll. Përtej aureolës së komandantit trim të UÇK, që ende mban të varrosur në pragun e shtëpisë...

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të...

Andi Bushati: Kryeministri ka kapur gjithçka, tani po mbyll edhe mediat...

Nga Andi Bushati - Disa diplomatë, OSBE-ja, shoqatat ndërkombëtare të lirisë së shtypit dhe ato shqiptare të të drejtave të njeriut, po reken më kot...

Bushati: Politika ka nisur lojën e presionit

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 analizoi me detaje situatën politike në vend, ndërsa u ndal edhe tek përplasja...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com