Ballina Etiketimet Andi Bejtja

Etiketim: Andi Bejtja

Andi Bejtja ironi me fjalimin e Ministrit të Jashtëm

Ja çfarë shkruan Andi Bejtja në facebook! ''Semantika e diskutimit planetar me disponalitet rajonal pa paragjykim plutonik duke ndërmarrë hapa ujore me virgjinitet mashkullore,...

I gjithë populli ‘Kadri’

(Requiem i shkurtër, por i domosdoshëm për emrin Kadri) Nga Andi Bejtja Gjithmonë kam pasur respekt për emrin Kadri. Nuk di pse në imagjinatën time të fëmijërisë,...

Andi Bejtja: Po i preke oligarkët Ramës të shan nga robt...

Nga Andi Bejtja  - Pa hyrë thellë në këtë betejën  e oligarkëve që ka filluar midis maxhorancës dhe opozitës, pa hyrë çfarë ka bërë njëri...

Qeveria nuk mund të funksionoje si Fondacion Bamirësie

Nga Andi Bejtja Sot, Kryeministri i Shqipërisë bëri dicka ndryshe nga cfarë është mësuar të bëjë përditë me statuset e tij dhe videot që shpërndan o...

Pazari Vuçiç-Thaçi. Ndërprisni cicërimat që ndjellin gjak

Andi Bejtja Presidenti i Serbisë Vuçiç dhe ai i Kosovës, Thaçi, po i shpalosin gjithmonë e më shumë publikisht e ndërkombëtarisht idetë e tyre për...

1 milion shqiptarë nuk kanë lexuar asnjë libër…. Gënjeshtër

Nga Andi Bejtja - 1 milion shqiptare nuk kane lexuar asnjë libër.... Gënjeshtër Pyetja që i vinte më në vështirësi të ftuarit ne emisionin "Koalidim" në...

O me civilizimin, o me barbarët

Nga Andi Bejtja-Beteja e vjetër dhe e paralajmëruar për Teatrin Kombëtar, ne vetvete është një betejë shumë më e madhe se prishja apo rindërtimi...

21 vjet nga djegia e gazetës “Koha Jonë”

21 vite më parë, pikërisht më 3 mars 1997, pushteti i drejtuar nga Sali Berisha dogji redaksinë e gazetës së parë të pavarur, “Koha...

Hajde, gëzuar Pavarësinë që nuk na hyri në punë!

Nga Andi Bejtja Pas 105 vjet po festojmë pavarësinë, pavarësi që në fakt nuk na hyri shumë në punë. Ta mendosh, pas 105 vjetësh nuk...

Jamarbër Malltezi: Zgjidhjen për opozitën na i ka dhënë Andi Bejtja

Anëtari i Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi ka replikuar në mbledhjen e djeshme me Lulzim Bashën për mungesën e vizionit të PD-së dhe organizimin...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com