E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Andi Bejtja

Etiketim: Andi Bejtja

Albania 2019 “Reset Factory”

Nga Andi Bejtja Pas rreth tre dekadash karikaturë të kapitalizmit dhe demokracisë, Shqipëria tashmë është një telefon që nuk punon. As nuk të marrin, as nuk merr...

Andi Bejtja letër Avokatit të Shtetit për çështjen Becchetti

Gazetari Andi Bejtja ka publikuar një letër të hapur për Avokaturën e Shtetit në lidhje me çështjen e Francesco Becchettit, ku Shqipëria është dënuar...

“O vlla ku ka dalë…”, Rama debat me Bejten

Dosja 339, krijoi jo pak debat në studion e “Opinion” këtë të enjte. Pyetjes së analistit Andi Bejtja se përse nuk kishte reaguar duke...

Andi Bejtja: Një përgjigje që Batoni e mori me pak vonesë

Gazetari Andi Bejtja ka reaguar pas Saimitit të Berlinit, ku Gjermania dhe Franca ‘varrosën’, planin e ndarjes së Kosovës, duke i falë tokë Serbisë. Duke...

Ironia e Andi Bejtes: Chuck Norris, eja i armatosur në Shqipëri

Analisti dhe gazetari Andi Bejtja ka bërë një ironi epike pas deklaratave të Edi Ramës se për grabitjen në Rinas fajin e ka Kina. Bejtja...

Andi Bejtja: Në pritje të një oferte për ndërrim sistemi

Nga Andi Bejtja -  Dje, pyetjes së një gazetari të huaj ‘çfarë pret nga opozita’, iu përgjigja pa u menduar gjatë, instiktivisht, por në të...

Ylli Dylgjeri, dëshmori i parë i Zuckerberg në Shqipëri

Nga Andi Bejtja  Dikush mund të mendojë se po të mos kishte Facebook Ylli Dylgjeri nuk do ishte pushuar nga puna... Zyrtarisht Dylgjeri eshte dëshmori...

Reklama e shpifur e Ramës në RAI

Nga Enton Abilekaj - Në përpjekjet për të shpjeguar pjesën e tretë të emisionit “Porta a Porta”, të Bruno Vespës, mund të shërbejë statusi lakonik...

Bejtja: O injorantë, Samit do të thotë takim kryetarësh shtetesh

Nga Andi Bejtja Butaforia e Samitit... Samiti Diasporës...Ore injorantë ...a e keni të qartë kuptimin e fjalës Samit apo jo...Samit do të thotë takim kryetarësh shtetesh...

VIDEO/ Shqipëria në rrezik, ‘bomba’ e gazetarit: Populli gati të marrë...

Gazetari dhe analisti Andi Bejtja thotë se vendi është në një rrezik shumë të madh. Në studion e emisionit ‘Opinion’ ai tha se vendi tani...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com