E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Amerikane

Etiketim: amerikane

Stërvitja ekstreme e trupave amerikanë (VIDEO)

Pamjet tregojnë se si stërviten trupat amerikane gjatë dimrit. Gjatë stërvitjes së dimrit ushtarët janë të detyruar të notojnë në një liqen të akullt. “Mund...

Shpresa dhe frika e amerikanëve për vitet e administratës ‘Trump’

Në një kodër pranë Jacumba, të Kalifornisë, fare pranë kufirit SHBA-Meksikë, dy pika karburanti rivalizojnë njëra-tjetrën nën hijen e flamurit amerikan. Është një pamje tipike...

Thëniet e famshme të 45 presidentëve të SHBA

“Dy ditët më të lumtura të jetës sime kanë qenë: e para kur mora detyrën e presidentit dhe e dyta kur e lashë atë...

Amerikanët të “çmendur” pas rakisë: 10 gjërat që pëlqejnë nga Shqipëria

Amerikanët mund të pëlqejnë mjaft gjëra nga shqiptarët, por kanë preferuar të zgjedhin dhjetë prej tyre. Stafi i ambasadës amerikane ka dhënë një mesazh...

Sot nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane, çfarë duhet të bëni

Sot në orën 18:00 hapet aplikimi për lotarinë amerikane. Sakaq, faqja zyrtare e departamentit të shtetit dhe ambasadës së SHBA-ve në Tiranë ka publikuar të...

Nesër fillon Lotaria Amerikane, gjithçka që duhet të dini

Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane. Ja udhëzimet në shqip që jep Ambasada Amerikane...

Lotaria Amerikane, si realizohet aplikimi/UDHËZIMI I PLOTË

Regjistrimi elektronik për Lotarinë DV-2017 do të fillojë të enjten, më 4 tetor 2016, në orën 12:00, ora ditore lindore (EDT) (GMT-4), dhe do...

EDITORIAL

BE nuk hap negociatat. Dështim i qeverisë Rama

-Nga dje populli opozitar filloi rrethimin e KZAZ-ve, duke i djegur për të mos lenë shpurën qeveritare...

FORUM

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...

Armand Shkullaku: Organizata e Rilindjes duhet të shkrihet

Nga Armand Shkullaku- Përgjimet mbi organizatën e strukturuar të Rilindjes dhe, mbi të gjitha, reagimi i saj...