E shtunë, Qershor 15, 2019
Ballina Etiketimet Amerikane

Etiketim: amerikane

Nafta vijon rritjen, niveli më i lartë që nga viti 2014

Çmimet e naftës po qendrojnë në rritje edhe në sesionin e sotëm, duke prekur njëkohësisht nivelin më të lartë në tre vitet e fundit....

Dy amerikanë me malarie, mjeku: Erdhën nga Kamboxhia, s’ka panik

Pas rasteve të diagnostikuara në Shqipëri me sëmundjen e malaries, dy shtetas amerikanë, Report Tv ka kontaktuar me mjekë të spitalit Infektiv në QSUT. Mjekja Entela Kolovani, doktoreshë e Shkencave...

Amerikanja e “C’est la vie” zbulon si u bë pjesë e...

Si erdhi në Shqipëri një grua amerikane për vetëm 2 vjet dhe qëndroi për 11 vite e ndoshta më shumë? Mund t`ia kemi bërë...

Lotaria Amerikane, mund të skualifikoheni edhe nëse…

Emily Enright, shefja e njësisë për vizat jo emigruese në ambasadën amerikane, dhe Lorenc Mansaku, supervizori dhe specialisti i vizave, në një intervistë për...

Droga testohej tek ushtarët amerikanë, ata reagonin… (VIDEO)

Pamje të rralla nga viti 1958, në të cilën dallohen ushtarë amerikanë të droguar me LSD, si pjesë e një eksperimenti të qeverisë për...

Siguria, Meta takon kongresmenët amerikanë të “Inteligjencës”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim pune me delegacionin e Kongresmenëve amerikanë, anëtarë të Komisionit për Inteligjencën të SHBA, kryesuar...

Letra e dy amerikanëve që sillnin ndihma në Shqipëri

Menjëherë pas Luftës së Dytë Botërore gjendja e popullsive ishte tejet e mjerueshme për shkak të masakrës njerëzore dhe shkatërrimeve apokaliptike. Për këtë arsye...

Policia gjen dy të mitur amerikanë, të humbur prej ditësh

Dy të mitur amerikanë që kanë vizituar vendin tonë, kishin humbur prej disa ditësh. Të miturit kishin humbur prej disa ditësh në Tiranë. Policia ishte...

Lotaria Amerikane/ Sot dalin njoftimet, ja si të kontrolloni

Nëse jeni në pritje të një përgjigje nëse jeni perzgjedhur fitues nga Lotaria Amerikane sot jini gjithë sy e veshë. Ambasada Amerikane njofton se...

E preferuara e Amerikanëve në kabinetin e Trump, një grua (FOTO)

Donald Trump dhe familja e tij janë në syrin e medias, ku detaji më i vogël, në shtypin global merr një rëndësi të madhe....

EDITORIAL

Paralajmërohet shkrirja e parlamentit ilegjitim

Parlamenti duhet të ketë 140 deputetë. Mëqënëse tani nga listat nuk ka më deputetë, ndonëse të blerë...

FORUM

Sulmi frontal i Ramës ndaj opozitës, tregon rreziqet e shtetit njëpartiak

Nga: Vincent W.J. van Gerven Oei Megjithëse ka kaluar vetëm një javë nga publikimi i përgjimeve Dako-Avdylaj, duket sikur...

Kufiri i çmendurisë!

NGA LUÇIANO BOÇI Si kurrë më parë në vendin tonë çmenduria, budallallëku e hajvanllëku, si vektorë të së...