Ballina Etiketimet Amerikane

Etiketim: amerikane

Vriten 4 amerikanë në Afganistan

Tre shërbyes të ushtrisë amerikane dhe një kontraktor amerikan u vranë nga shpërthimi i bombës në anë të rrugës, pranë bazës kryesore ajrore të...

Zbulohet i mbijetuari i fundit i anijeve të skllevërve në SHBA

Personi i fundit i mbijetuar i anijeve transatlantike të skllevërve, që u soll në SHBA në vitin 1860, është identifikuar nga një akademik në...

Gjashtë të zhdukur pas përplasjes së 2 avionë ushtarakë amerikanë

Forcat e armatosura japoneze dhe amerikane po vijojnë kërkimet për gjetjen e gjashtë marinsave amerikanë, të cilët rezultojnë të zhdukur pas përplasjes së dy...

Presidenti Trump nderon ushtarët amerikanë të rënë në Luftën e I...

Presidenti Donald Trump nderoi trupat amerikane, franceze dhe të aleatëve të tjerë që humbën jetën gjatë Luftës së Parë Botërore. Ai foli gjatë një vizite...

Versace bëhet e amerikanëve, marrëveshje 2 miliardë euro me Michael Kors

Një marrëveshje e bujshme mes Michael Kors dhe Versace. Dy kompanitë e modës po firmosin disa dokumente për kalimin e shtëpisë së modës italiane,...

Sëmundjet e diplomatëve amerikanë? Misteri në Kinë e Kubë

Rusia është i dyshuari kryesor në hetimet e agjencive amerikane në lidhje me sëmundjet misterioze që kanë goditur personelin amerikan në Kubë dhe Kinë,...

7 aventurat që duhet të bëni në Shqipëri sipas amerikanëve, e...

Shqipërisë nuk i mungon promovimi dhe kjo ka bërë që turistët të kenë pritshmëri të lart, pritshmëri që ndoshta u tejkalohen kur shkelin në...

“Armiqtë pranë Arktikut”, SHBA riaktivizon “Flotën e Dytë” me 126 anije

Vetëm shtatë vjet pas mbylljes së operacioneve, flota e dytë amerikane është ringjallur zyrtarisht, me admiralin e saj duke kërkuar ta shndërrojë atë në...

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit: Kosova, lufta ime

Kur lufta e Kosovës, e nisur në vitin 1998, mori përmasa shqetësuese, NATO-ja ndërhyri me sulme ajrore. Në atë kohë sekretare e Shtetit në SHBA,...

SHBA mungon në Kupën e Botës, por mijëra amerikanë shkojnë në...

Më shumë se 35 000 amerikanë do të shkojnë në Rusi për të ndjekur kampionatin botëror të futbollit, edhe pse SHBA nuk është kualifikuar...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Reportazh i Deutsche Welle: Shqipëria, vend tranzit për refugjatët europianë

Refugjatët nga vendet e luftës apo në krizë përdorin tranzit Shqipërinë për të mbërritur në Europën Perëndimore...

Interneti apo libri

Nga Brunela Beshaj Njerëzimi sot është mjaft i lidhur me internetin, mjafton të ndalojmë një moment dhe të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com