E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Ambasadorja

Etiketim: ambasadorja

Skandali/ Punonjësi SH.I.SH, emërohet kryekonsullor në Athinë

Skandali i radhës vjen nga Athina ku Ambasadorja Adriana Hobdari ka bërë lëvizjet e radhës në kundërshtim me çdo ligj te Republikës së Shqipërisë,...

Luan Rama: Një përpjekje për t’a mirëkuptuar ambasadoren e Gjermanisë në...

Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë. E madje,...

U dhunua se denoncoi korrupsionin e Ambasadës në Athinë, gazetari Zinxhiria:...

Menjëhere pas dy publikimeve të fundit në gazeten Telegraf lidhur me skandalet e vjedhjeve te 100 pasaportave dhe të shpërdorimit te 72 mije euro, apo...

Pezullohet nga detyra ambasadorja e Kosovës në Romë

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Romë znj, Alma Lama është ndërprerë në mënyrë të parakohshme nga funksioni i saj me vendim të Presidentit...

Ambasadorja e Sllovenisë “pro” vettingut në politikë, por thekson: Primare ai...

Diplomatja sllovene ka mbështetur idenë e vettingut në politikë. Lea Stançiç, ambasadorja sllovene në Shqipëri shprehet se kryesor është vettingu i gjyqësorit por edhe...

Krimet në Shkodër, Schutz: Të përmirësohet puna e Prokurorisë dhe Policisë

Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Sussane Schutz, ka folur në Shkodër në lidhje me situatën kriminale aty. E pyetur nga gazetarët, ai tha se...

Gjermania i bën 10 makina dhuratë policisë kufitare, ambasadorja Schutz i...

Policia Federale Gjermane i dhuron 10 automjete me vlerë 127 mijë Euro,  Policisë Kufitare për shërbimet e mbikëqyrjes së kufirit. Në Drejtorinë e Përgjithshme të...

Shembja e urës në Genova, ambasadorja: Trupi i një prej shqiptarëve...

Në një lidhje telefonike për News24, ambasadorja shqiptare në Itali, Anila Bitri u shpreh se nuk ka shqiptarë të tjerë të lënduar nga shembja ...

Ambasadorja gjermane: Plotësoni sa më shpejt Gjykatën e Lartë dhe Kushtetuesen

Ambasadorja e Gjermanisë deklaron se procesi i vetingut po përparon me sukses dhe nxit krijimin sa më shpejt të këshillave të lartë për plotësimin...

Vlahutin: Katastrofë dhe dështim i “Drejtësisë” përfshirja e të miturve në...

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, iu ka bërë thirrje institucioneve shqiptare që të edukojnë fëmijët e mitur, në mënyrë që ata të...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...