Ballina Etiketimet Ambasadorja

Etiketim: ambasadorja

Zyrtarja e qeverisë gjermane apelon partitë: Kemi sërish nevojë për argumente...

Ambasadorja Susanne Schütz, e ngarkuarës Federale për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s në Ministrinë Federale të Punëve të Jashtme kërkon që të...

Ambasadorja e Suedisë: Të përmirësohet klima e biznesit! Vetëm 10 kompani...

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri zonja Elsa Hastad, në intervistën  saj të parë televizive në Emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në RTV SCAN,...

Skandali/ Punonjësi SH.I.SH, emërohet kryekonsullor në Athinë

Skandali i radhës vjen nga Athina ku Ambasadorja Adriana Hobdari ka bërë lëvizjet e radhës në kundërshtim me çdo ligj te Republikës së Shqipërisë,...

Luan Rama: Një përpjekje për t’a mirëkuptuar ambasadoren e Gjermanisë në...

Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë. E madje,...

U dhunua se denoncoi korrupsionin e Ambasadës në Athinë, gazetari Zinxhiria:...

Menjëhere pas dy publikimeve të fundit në gazeten Telegraf lidhur me skandalet e vjedhjeve te 100 pasaportave dhe të shpërdorimit te 72 mije euro, apo...

Pezullohet nga detyra ambasadorja e Kosovës në Romë

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Romë znj, Alma Lama është ndërprerë në mënyrë të parakohshme nga funksioni i saj me vendim të Presidentit...

Ambasadorja e Sllovenisë “pro” vettingut në politikë, por thekson: Primare ai...

Diplomatja sllovene ka mbështetur idenë e vettingut në politikë. Lea Stançiç, ambasadorja sllovene në Shqipëri shprehet se kryesor është vettingu i gjyqësorit por edhe...

Krimet në Shkodër, Schutz: Të përmirësohet puna e Prokurorisë dhe Policisë

Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Sussane Schutz, ka folur në Shkodër në lidhje me situatën kriminale aty. E pyetur nga gazetarët, ai tha se...

Gjermania i bën 10 makina dhuratë policisë kufitare, ambasadorja Schutz i...

Policia Federale Gjermane i dhuron 10 automjete me vlerë 127 mijë Euro,  Policisë Kufitare për shërbimet e mbikëqyrjes së kufirit. Në Drejtorinë e Përgjithshme të...

Shembja e urës në Genova, ambasadorja: Trupi i një prej shqiptarëve...

Në një lidhje telefonike për News24, ambasadorja shqiptare në Itali, Anila Bitri u shpreh se nuk ka shqiptarë të tjerë të lënduar nga shembja ...

EDITORIAL

Idiotët e Rilindjes

Skandali i Rilindjes me mosnjohjen e dekretit të Presidentit për shtyrjen e 30 qershorit u duk se...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...