E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Ambasadori

Etiketim: ambasadori

Greqia shpall person “non grata” ambasadorin e Libisë, zbulohet arsyeja

Ministria e Punëve të Jashtme të thërrasë ambasadorin Libian dhe do t’i jepë dy ditë kohë që të largohet nga Greqia, pasi nuk ka...

Ambasadori rus në Beograd: Nuk është koha e përshtatshme për bisedime...

Ambasadori i Rusisë në Serbi, Aleksandar Bocan-Harçenko, ka thënë se tani nuk është situata më e favorshme për të vazhduar bisedimet mes Kosovës dhe...

Dëshmia në Kongres, Ambasadori amerikan në BE: Giuliani i vendosi parakushte...

Në Dhomën e Përfaqësuesve po vazhdon dëshmia publike e Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Bashkimin Evropian, Gordon Sondland. Ai është deri më sot...

Borchardt: Ka ende punë për një sistem drejtësie të saktë

Ambasadori i OSBE në vendin tonë Bernd Borchardt thotë se ka ende punë për të bërë për ta pasur një sistem drejtësie të saktë....

Ambasadori i Izraelit: Bëni diferencimin mes luftëtarëve të ISIS dhe familjeve...

Shqipëria duhet të bëjë dallimin mes luftëtarëve shqiptarë të ISIS dhe familjeve të tyre që ndodhen nëpër kampet e Sirisë deklaron ambasadori i Izraelit...

Zbardhen mesazhet e ambasadorit Gazheli me gazetarin e “Le Iene” për...

Emisioni “Tempora” ka mundur të sigurojë mesazhet e shkëmbyera midis ambasadorit shqiptar në Turqi, Gent Gazheli me gazetarin e “Le Iene”, Taulant Koplikaj. Në bisedat...

Ambasadori turk sqaron operacionin “Burimi i Paqes”: Ja kush është shënjestra...

Pse Turqia e filloi operacionin “Burimi i Paqes” në Siri? Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje, ambasadori i Turqisë në Shqipëri, Murat Ahmet Yoruk,...

Ndoka: Ky gishti i takon Edi Ramës, sipas raportit të fundit...

Nard Ndoka, kryetari i PDK-së, ka dhënë opinionin e tij për gjestin fyes të Ambasadorit të OSBE në Tiranë, Berndt Borchard, ndaj protestuesve të...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë kusur nuk të kërkoi njeri! Të qenit diplomat nuk të...

Azil në Gjermani, ambasadori thotë se shancet janë zero

Pas Francës, Gjermania është vendi ku shqiptarët shkojnë me synim punësimin. Kërkesat masive për azil janë zëvendësuar me ato për viza pune. Peter Zingraf,...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...