E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Ambasadori gjerman

Etiketim: Ambasadori gjerman

Ambasadori gjerman: 6 muaj afat për kushtet

Pavarësisht kushteve të vendosura, Gjermania e shikon pozitivisht ecurinë e Shqipërisë drejt  hapjes së bisedimeve për anëtarësimin në BE. Nga Lezha, ambasadori gjerman Peter...

Negociatat/Ambasadori gjerman: 6 muaj afat për kushtet

Nga Lezha, ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf vuri një afat 6 mujor që vendi ynë mund të plotësojë kushtet tona. Për Ora News,...

Ambasadori gjerman: Të mbijetuarat e dhunës të mos keqpërdoren

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka përkrahur fuqishëm protestën e sotme që u mbajt në Prishtinë, në mbështetje të mbijeturave të dhunës seksuale...

Ambasadori gjerman, Kosovës: Të hiqet taksa ndaj mallrave serbe

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, tha se vendi i tij mbështet fuqishëm dialogun midis Beogradit dhe Kosovës me ndërmjetësimin e BE dhe i...

“Për Serbinë është i domosdoshëm normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën”

Ambasadori gjerman në Serbi, Axel Dittmann deklaroi se BE-ja ka qëndrim unik që qëllimi i negociatave duhet të jetë një normalizim gjithëpërfshirës i marrëdhënieve...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com