E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Ambasador

Etiketim: ambasador

Bisedimet Kosovë-Serbi – Tre kërkesa për t’u mbajtur parasysh nga Kosova

Nga Prof. Lisen Bashkurti, Ambasador Kosova dhe Serbia po hyjnë në fazën finale të normalizimit të marrëdhënieve. Ky normalizim do të realizohet nëpërmjet arritjes së...

Lu ikën nga Shqipëria, ja ku e emëron Shtëpia e Bardhë

Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu do të largohet nga Shqipëria në korrik të këtij viti. Në faqen e internetit të Shtëpisë së Bardhë,...

Ambasadori i Brazilit në Shqipëri, bashkëshorti i pasardhëses së De Radës

Francisco Carvalho Chagas, do të jetë Ambasadori i ri i Brazilit në Shqipëri. Ai është pritur në një takim nga Ambasadori i Shqipërisë në...

Futbolli i fëmijëve, Cana ambasador i Shqipërisë

Lorik Cana është prezantuar zyrtarisht ditën e sotme si ambasadori i Grassroots për Shqipërinë në zyrat e FSHF në prani edhe të Dukës. Grassroot financohet...

Danezi që ka udhëtuar në 131 shtete viziton Shqipërinë

  Torbjørn C. Pedersen, Ambasador i dëshirës së mirë i Kryqit të Kuq Torbjørn C. Pedersen, që miqtë e thërresin thjesht Thor, është një danez...

Kandidati për ambasador i SHBA në BE: Greqia duhet ta braktisë...

Ted Malloch, i përfolur si kandat për ambasador të SHBA-së në Bashkimin Europian, i ka dhënë një intervistë Skai TV. Malloch jep disa konsiderata për...

Emrat/Ambasadorët dhe zyrtarët që ndryshoi Donald Trump

Presidenti i ri amerikan, Donald Trump, ka dërguar në Senat për konfirmim një listë të gjatë zyrtarësh, të cilët duhet të përfshihen në poste...

Meta takon ambasadorin e Iranit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot në një takim kortezie me rastin e marrjes së detyrës Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës...

Dorëhiqet ambasadori i Kosovës në Tiranë

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Drenas ka shpallur kandidatin e saj për kryetar komune, në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale që do...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...